Dramatyczny wypadek na finiszu wyścigu. Pięciu kolarzy trafiło do szpitala, wszystko zdarzyło się tuż przed metą

2022-05-01 8:34
Tour of Hellas
Autor: ZRZUT EKRANU / Twitter @tourofhellas Tour of Hellas

Do niezwykle groźnego wypadku doszło tuż przed metą wyścigu Tour of Hellas. Zawodnik Team Coop Loius Bendixen na ostatnich metrach finiszu upadł, a jako że za nim jechał cały peleton, to kolejni zawodnicy przewracali się o niego i jego rower, co doprowadziło do wielkiej kraksy. Pięciu zawodników musiało zostać przetransportowanych do szpitala.

Nie od dziś wiadomo, że wyścigi kolarskie potrafią być naprawdę niebezpieczne. Duże prędkości, mało miejsca na trasie i niemal niczym nieosłonięci zawodnicy to przepis na groźne wypadki, zwłaszcza na finiszu, gdy każdy skupiony jest na walce o najlepsze miejsce. Teraz do bardzo groźnego wypadku doszło w Grecji na Tour of Hellas. Zawodnicy rywalizowali na czwartym, przedostatnim etapie wyścigu z Karditsy do Larisy o długości 176 km. Tuż przed metą Louis Bendixen zanotował upadek, a zaraz po nim przewrócili się kolejni zawodnicy.

Tragiczna śmierć polskiego kolarza. Uległ wypadkowi w trakcie wyścigu, makabryczne szczegóły

Groźna kraksa na finiszu Tour of Hellas

Na asfalt upadło przynajmniej kilkunastu kolarzy, co widać na wideo zamieszonym w sieci. Aż pięciu z nich musiało zostać przetransportowanych do szpitala z powodu obrażeń, jaki odnieśli. Z doniesień medialnych wynika, że jedną z przyczyn kraksy miały być źle ustawione bandy reklamowe. Zwycięzcą tego etapu został Duńczyk Nils Lau Nyborg Broge (BHS - PL Beton Bornholm). W całym Tour of Hellas natomiast prowadzi Aaron Gate z Nowej Zelandii (Bolton Equities Black Spoke).

Policja aresztowała kolarskich oszustów dopingowych. Zespół wycofany z wyścigu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze