Kraksa na 1. etapie Tour de France

Autor: fot. Eurosport Kraksa na 1. etapie Tour de France

Dwie ogromne kraksy i duże straty Polaków. Olbrzymie emocje na pierwszym etapie Tour de France

2021-06-26 17:45

Mistrz świata Francuz Julian Alaphilippe z ekipy Deceuninck-Quick Step wygrał pierwszy etap 108. edycji Tour de France, z Brestu do Landerneau, i zdobył koszulkę lidera. Odcinek stał pod znakiem dwóch wielkich kraks, do których doszło 45 i 6 km przed metą.

Alaphilippe zaatakował na podjeździe 2 km przed finiszem. Na mecie wyprzedził o osiem sekund grupę 20 kolarzy, którą przyprowadził Australijczyk Michael Matthews (BikeExchange).

SZOKUJĄCE zachowanie kibica. Przez głupotę doprowadził do olbrzymiej kraksy! [WIDEO]

W grupie tej byli dwaj słoweńscy faworyci wyścigu - ubiegłoroczny zwycięzca Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) i Primoz Roglic (Jumbo-Visma), ale tylko jeden z kolarzy ekipy Ineos Grenadiers - Brytyjczyk Geraint Thomas. Kolejna większa grupa straciła na mecie blisko dwie minuty.

W drugiej kraksie ucierpiał m.in. czterokrotny zwycięzca Tour de France Brytyjczyk Chris Froome (Israel Start-Up Nation), który startuje w "Wielkiej Pętli" po raz pierwszy od 2018 roku.

Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) zajął 80. miejsce, tracąc 3.30. Rafał Majka (UAE Team Emirates) poniósł większe straty.

Krew polała się na Giro d'Italia! Straszna kraksa na trasie, boli od samego patrzenia [ZDJĘCIA]