Krew polała się na Giro d'Italia! Straszna kraksa na trasie, boli od samego patrzenia [ZDJĘCIA]

2021-05-24 11:21 Mateusz Sobiecki
Wypadek na trasie Giro d'Italia
Autor: EASTNEWS

Takich sytuacji nikt nie chce oglądać. Podczas 15. etapu Giro d'Italia polała się krew po strasznej kraksie, do której doszło niedługo po starcie. Wyścig został wstrzymany, a na trasie musiały pojawić się karetki. Zawodnicy cierpieli z bólu do tego stopnia, że czterech z nich było zmuszonych do wycofania się z rywalizacji. Boli od samego patrzenia na te zdjęcia.

- To była prawdziwa katastrofa na starcie - komentował zdarzenia ze startu wyścigu Rob Hatch z Eurosportu cytowany przez "The Sun". I trudno nie przyznać mu racji. Trudno było spodziewać się, że 15. etap Giro d'Italia rozpocznie się od tak strasznego zdarzenia. Kolarze wylądowali na drodze ok. trzech kilometrów od startu. Czterech z nich było zmuszonych do wycofania się z rywalizacji. Co rzadko spotykane, podjęto decyzję o przerwaniu etapu!

Wiemy, kiedy polscy skoczkowie zostaną zaszczepieni przeciwko COVID-19! Nie wszyscy chcieli się na to zgodzić

Giro d'Italia: Kraksa na trasie 15. etapu

Kilku z zawodników potrzebowało po wypadku pomocy medycznej. Niektórzy mieli poważne rozcięcia na ciele, jeden z nich Niemiec Emmanuel Buchmann z Bora-Hansgrohe krwawił z twarzy. Po 15 minutach przerwy ściganie można było wznowić - niestety, już bez czterech kolarzy. Do tego grona zaliczyli się Emanuel Buchmann, Jos van Emden, Natnael Berhane i Ruben Guerreiro.

Zdjęcia z kraksy zobaczysz w galerii poniżej!

Giro d'Italia 2021

Legendarny wyścig Giro d'Italia potrwa od 8 do 30 maja. Łącznie zaplanowano 21 etapów w trzech krajach. Oprócz Włoch będą to także Szwajcaria i Słowenia. Ostatni etap z Senago do Mediolanu będzie czasówką.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze