Tour de Pologne

i

Autor: Screenshot - NotiCiclismo

Wypadek na Tour de Pologne

Horror na Tour de Pologne. Obrazki wywołują ciarki, kolarz mocno poturbowany po dramatycznym upadku

2022-08-05 11:32

Na przedostatnim etapie Tour de Pologne trasa była krótka, lecz wymagająca. Do pokonania zawodnicy mieli 342 metry przewyższenia, start był w Gronkowie (Nowym Targu), a meta na Stacji Narciarskiej Rusiński. Cały dystans miał 11,8 km, niestety niemiecki kolarz Jordi Meeus źle obliczył prędkość przy jednym z zakrętów co doprowadziło do groźnego wypadku.

Tour de Pologne trwa od 30 lipca, na początku zawodnicy mieli do pokonania trasę z Kielc do Lublina, podczas drugiego etapu start był w Chełmie i zakończył się w Zamościu. W kolejnych dniach z Kraśnika do Przemyśla, następnie z Leska do Sanoka. Przed 6. wyścigiem ostatnia była trasa z Łańcuta do Rzeszowa. W 79. odsłonie prestiżowego wyścigu w Polsce na przed ostatnim etapem na prowadzeniu jest Ethan Hayter, który ma przewagę nad drugim Thymenem Arensmanem 11 sekund. Na trzecim miejscu znajduje się Peio Armentia De Lopez Bilbao i traci do lidera klasyfikacji generalnej 18 sekund. Najlepszym polskim zawodnikiem jest Jakub Kaczmarek zajmujący 28. miejsce.

Niepokojąca wypowiedź Igi Świątek. Spodziewa się problemów? Kibice mogą być rozczarowani

Sonda
Oglądasz Tour de Pologne 2022?

Groźny wypadek niemieckiego kolarza. Meeus nie ukończył 6. etapu wyścigu

Jordi Meeus na jednym z zakrętów przesadził z prędkością co doprowadziło to do fatalnego wypadku, Niemiec uderzył przy kraksie uderzył w bariery zabezpieczające trasę. Kolarz nie mógł się przez długi czas podnieść z asfaltu, ostatecznie Meeus nie ukończył wyścigu i natychmiast trafił do szpitala, na miejscu stwierdzono urazy, jakich się nabawił. - W wyniku wypadku na Tour de Pologne Jordi Meeus doznał złamania nosa, złamania obojczyka i licznych otarć. Został zabrany do szpitala na badania, gdzie otrzymał także szwy - przekazał zespół Niemca.

Claudio Pizarro dla "Super Expressu": Lewandowski był trochę zły. Sprawy zaczęły rozgrywać się na ostro [WYWIAD]

W piątek na zawodników czeka ostatni etap wyścigu, który odbędzie się na trasie Skawina - Kraków. Kolarze będą mieli przed sobą 180 kilometrów. O ostatnie punkty dla najlepszego górala będzie można powalczyć na dwóch Premiach Górskich PZU. Położone są one w Bieńkówce I kat. oraz w gminie Budzów III kat. Do zdobycia będą także dwie Premie Lotne LOTTO. Jedna w Lanckoronie, a druga w Myślenicach. Etap zakończą trzy 5 kilometrowe rundy. Na krakowskich Błoniach poznamy zwycięzcę 79. Tour de Pologne UCI WorldTour.

Łukasz Kadziewicz nie gryzł się w język mówiąc o Leonie! Były reprezentant Polski mówi wprost i nie pozostawia złudzeń w tej sprawie

Agnieszka Radwańska o Idze Świątek, powrocie na korty i życiu po zakończeniu kariery
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze