Kolarski Orlen Wyścig Narodów. Etap dla Holendra. Polacy w ogonie

2021-05-29 16:20 PAP Dariusz Chrabalowski
Wyścig szosowy
Autor: Łukasz Gągulski

Całe podium dla kolarzy zagranicznych. Holender van der Berg wygrał 143-kilometrowy, pierwszy z dwóch etapów Orlen Wyścigu Narodów na Podlasiu. Drugi etap – w niedzielę.

W imprezie uczestniczą młodzi kolarze do lat 23. W peletonie znalazły się 22 drużyny narodowe oraz trzy ekipy polskie. Start i meta obu etapów, rozgrywanych ze startu wspólnego, znajdują się w Białymstoku. Trasa jest płaska i nie sprzyja ucieczkom. Najbardziej przewidzialny scenariusz to rozgrywka z peletonu.

Tak właśnie stało się na I etapie. Marijn van den Berg wyprzedził na finiszu Niemca Kima Heiduka i Czecha Pavla Bittnera. 21-letni Holender jeździ w\ ekipie młodzieżowej francuskiej stajni Groupama – FDJ.

Niedaleko mety na wysokiej pozycji znajdował Damian Papierski z młodzieżowej reprezentacji Polski, prowadzonej przez trenera Tomasza Brożynę. Miał jednak pecha, bowiem spadł mu łańcuch. W tej sytuacji najwyższą lokatę z Polaków zajął Mateusz Kostański z drużyny Tarnovia Tarnowo Podgórne – dopiero 24.

Niedzielny etap (124 km) będzie miał start i metę również w Białymstoku. Organizator zawodów, Czesław Lang deklaruje, że Orlen Wyścig Narodów to jedna z trzech najważniejszych imprez w kategorii młodzieżowej - obok Tour de l'Avenir we Francji oraz Wyścigu Pokoju w Czechach.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze