strzykawka i kapsułki leku

i

Autor: cozyta/Shutterstock.com

Kolarz zdyskwalifikowany na trzy lata za doping

2021-05-04 21:25

Podczas ubiegłorocznego wyścigu Giro d'Italia w organizmie jednego z kolarzy wykryto niedozwoloną substancję dopingującą pomagającą w budowie masy mięśniowej. Włoski zawodnik Matteo Spreafico, przyłapany na nielegalnym wspomaganiu koksu, został zdyskwalifikowany na trzy lata – poinformowała we wtorek Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI). Kara orzeczona pna Włocha przez kolarską centralę upływa 21 października 2023 roku.

Spreafico, zwycięzca wyścigu Dookoła Wenezueli 2018, był jednym z dwóch zawodników ekipy Vini Zabu z pozytywnym wynikiem testu antydopingowego w ostatnich miesiącach. 30 marca taki rezultat dała kontrola innego Włocha Matteo De Bonisa. Z tego powodu w kwietniu cała drużyna została zawieszona na miesiąc. Kolarzami Vini Zabu są aktualny mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas Kamil Gradek oraz włoski sprinter polskiego pochodzenia Jakub Mareczko. UCI poinformowała, że niedozolonym środkiem przyjętym przez zawodnika był enobosarm, zwany inaczej ostaryną. Efektami jego działania są zwiększenie masy mięśniowej, wzrost gęstości mineralnej kości i szybsza regeneracja organizmu, w tym stawów.

Największe łobuzy wśród gwiazd sportu

Skandal w polskiej lidze! Piłkarze rzucili się na sędziów, doszło do bijatyki

W komunikacie o orzeczeniu kary UCI pisze: „UCI ogłasza, że ​​na włoskiego zawodnika Matteo Spreafico nałożono trzyletni okres zakazu startów po naruszeniu przepisów antydopingowych w związku z obecnością enobosarmu (ostaryna) w dwóch pobranych próbkach. podczas Giro d'Italia 2020 w dniach 15 i 16 października 2020 r. Zgodnie ze Światowym Kodeksem Antydopingowym i Przepisami Antydopingowymi UCI kara zakazu startów rozpoczyna się 22 października 2020 r. i obowiązuje do 21 października 2023 r.”

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze