Maja Włoszczowska wygrywa raz za razem. Hiszpańskie trasy świetnie jej służą

2021-04-05 8:15 Dariusz Chrabalowski
Maja Włoszczowska (w głębi)
Autor: Andrzej Lange

Kilka dni po pierwszym tegorocznym zwycięstwie Maja Włoszczowska (37 l.) odniosła następne. Tym razem w wyścigu etapowym MTB. Dwukrotna wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim triumfowała w czteroetapowym wyścigu VolCAT na terenie Katalonii.

Polka była druga na inauguracyjnym etapie, za Francuzką Loaną Lecomte, która pokonała ją już w marcu w jednoetapowych zawodach w Valladolid. 22-letnia rywalka nie wystartowała jednak do kolejnego etapu, zaś nasza najlepsza „góralka” nie dała żadnych szans konkurentkom na pozostałych trzech etapach. Za każdym razem była pierwsza na linii mety.

Zwyciężyła w 4-etapowej imprezie z przewagą 29.41 min nad Litwinką Kataržiną Sosną (30 l.) i 50.49 min. nad Hiszpanką Meritxell Figueras (28 l.).

1/04/2021   Świetny start do sezonu olimpijskiego. Maja Włoszczowska triumfuje w Hiszpanii     https://sport.se.pl/kolarstwo/swietny-start-do-sezonu-olimpijskiego-maja-wloszczowska-triumfuje-w-hiszpanii-aa-sZh1-iQVu-VR4J.html

„Świąteczne ściganie zakończone zwycięstwem w klasyfikacji generalnej VolCAT BTT@volcatbtt 💪 Brawa dla organizatorów. Zawody na najwyższym poziomie, zwłaszcza w przy covidowych obostrzeniach. Dla mnie to cztery dni bardzo cennego treningu. Teraz krótki odpoczynek i zgrupowanie wysokogórskie w Sierra Nevada” - napisała na Instagramie „Pszczółka”

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze