Maja Włoszczowska

i

Autor: Tomasz Radzik / SE Maja Włoszczowska

Maja Włoszczowska została bezczelnie okradziona. Wyrwano jej prawdziwe bogactwo

2021-11-01 7:47

Jedna z najsłynniejszych polskich kolarek, Maja Włoszczowska, musiała zmierzyć się z paskudną sytuacją. Złodzeiej ukradł bowiem jej rowery stanowiące prawdziwe bogactwo - warte ponad 70 tys. złotych. Na szczęście łup szybko został odnaleziony, ale opisując całą sytuację sportsmenka i tak daje do zrozumienia, że najadła się strachu.

Uprawianie kolarstwa na wysokim poziomie naturalnie wiąże się z koniecznością posiadania odpowiedniego sprzętju. Doskonale wie o tym Maja Włoszczowska, która swoje skarby przechowywała w przeznaczonej do tego komórce w garażu. Gdy jednak zeszła do tego pomieszczenia okazało się, że wartych ponad 70 tys. złotych rowerów nie ma. Kolarka od razu wszczęła apel, a zguba szybko się odnalazła - za sprawą stał mężczyzna doskonale znany już funkcjonariuszom policji.

Zobacz też: Tak Lewandowski spędza czas z córką. Jeden szczegół przykuwa uwagę, opadną wam szczęki

- Jeden z rowerów był wart 40 tysięcy. Mierniki mocy czy ceramiczne łożyska to bardzo wartościowe rzeczy, które nie rzucają się w oczy. Jeśli ktoś nie zna się na rowerach, nie przyjdzie mu nawet do głowy, że może mieć sprzęt takiej wartości - opisuje Włoszczowska w rozmowie z portalem "Sportowe Fakty". I dodaje: - Bałam się, że moje "skarby" zostaną rozłożone na części, albo wylądują za granicą, i będą już nie do odzyskania. Pewnie zostałyby sprzedane za grosze, bo w przypadku rowerów złodzieje często nie wiedzą, co kradną. Mają sprzęt za kilkadziesiąt tysięcy, a sprzedają go za dwa tysiące.

-  Na jednym z nich wygrywałam Puchar Świata w Val di Sol i jestem z nim bardzo związana emocjonalnie. Wszystkie są mi potrzebne, bo na wszystkich cały czas jeżdżę. Zawodową karierę już zakończyłam, ale być może przyszły sezon potraktuję "przejściowo" i będę startować w imprezach amatorskich. Świat takich imprez jest bardzo rozbudowany, będzie mnóstwo ciekawych imprez, w których można powalczyć. Na razie to taki mój mały, cichy projekt, ale mam nadzieję, że coś z niego będzie i dam kibicom jeszcze trochę radości - podkreśla Włoszczowska.

Błachowicz uduszony na UFC 267! Polak stracił pas
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze