ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów wkracza w decydującą fazę. W sobotę poznamy triumfatora

2020-05-28 0:00 Materiał Partnerski
Orlen Wyścig
Autor: Materiały Prasowe

Czteroetapowy ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów, czyli wyścig kolarzy na wirtualnej trasie, zbliża się do końca. Zawodnikom startującym od początku maja we wciągającej, choć nietypowej rywalizacji pozostał do przejechania ostatni etap. W trzech dotychczasowych wyścigach dwie rzeczy były pewne: w klasyfikacji ogólnej wygrywał kolarz o imieniu Maciej i pseudonimie „Stu”, a wśród VIPów nie było mocnych na Roberta Kubicę.

Obaj są zatem na najlepszej drodze, by odnieść ostateczny sukces w – z odcinka na odcinek coraz bardziej pasjonujących –kolarskich zmaganiach odbywanych na domowych trenażerach rowerowych. Rozwiązanie wszystkich niewiadomych już niebawem: w najbliższą sobotę przed południem, kiedy to zawodnicy wyjadą na trasę etapu w Londynie. Trzeci etap przyciągnął rekordową liczbę 883 uczestników. Na starcie jak zwykle pojawili się sportowcy Grupy Sportowej ORLEN oraz ORLEN Team – Robert Kubica, Bartosz Zmarzlik, Anita Włodarczyk, Wojciech Pszczolarski, Kuba Przygoński, Remek Olszewski , Patrycja Bereznowska, Mateusz Rudyk, Rafał Sarnecki, Krzysztof Maksel i Patryk Rajkowski. Wystartowali także kolarze z wielu państw, w tym z Wielkiej Brytanii, Włoch, Danii, Norwegii czy Tajlandii.

Przedostatnia odsłona touru poprowadziła szlakiem ubiegłorocznych mistrzostw świata na szosie. Odcinek Yorkshire liczył niespełna 30km, na które składały się dwie rundy niełatwej, pofałdowanej trasy z wieloma podjazdami. Pierwszy pojawił się już pół kilometra od startu. Potem było coraz trudniej. Zwłaszcza końcówka przeznaczona była dla wybitnie mocnych zawodników, bo przebiegała po wzniesieniu o nachyleniu sięgającym 10 proc. To wymagało nie tylko mocnych nóg, ale przede wszystkim dobrego rozpoznania trasy i właściwego rozłożenia sił. O trudnościach na trasie wspominał Kubica, jednak mimo to znów okazał się najlepszy w gronie gości VIP, niebędących kolarzami zawodowymi.

– Nie znałem trasy i pedałowałem nie w tych momentach, w których powinienem. Było dużo mocy, ale coś nie szło. Jeden rekonesans trasy chyba nie wystarczył – przyznał na mecie zawodnik ORLEN Team, kierowca wyścigowy F1 i DTM. Na trzecim etapie Kubica osiągnął czas 37 minut i 30 sekund. Pięć minut za nim finiszował Zmarzlik, a pół minuty za naszym znakomitym żużlowcem, trzecim VIP-em na mecie okazał się Dariusz Baranowski, były reprezentacyjny kolarz, dziś ekspert Eurosportu. Jak żartował, na tę część wyścigu specjalnie... ogolił nogi. Coraz lepiej radzi sobie na trasie ORLEN e-TdP Kuba Przygoński. Czołowy polski rajdowiec złapał dobry rytm i zajął 5. miejsce w klasyfikacji VIP.

– Dałem z siebie dużo, z wyścigu na wyścig wkładam w to więcej energii, choć tym razem technika chyba mnie pokonała. Zniknąłem na chwilę z rywalizacji, ale to była naprawdę fajna zabawa – powiedział Przygoński. Po trzecim etapie ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów w klasyfikacji generalnej mężczyzn prowadzi „Stu Król WPKiW”, a wśród kobiet Kinga Zielińska. Na czele klasyfikacji VIP niezmiennie pozostaje Robert Kubica. W gronie kolarzy zawodowych liderem jest Patryk Stosz, bardzo dobre wyniki osiągnęli również Wojciech Pszczolarski oraz Krzysztof Maksel z Grupy Sportowej ORLEN.

Czas na finał

30 maja odbędzie się czwarty, ostatni etap rywalizacji na wirtualnej trasie ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów. Wyścig tym razem odbędzie się w okolicach Londynu. Początek o godz. 10.45, transmisja w Eurosporcie 1 i usłudze Eurosport Pla- -yer. Przypomnijmy, że do tej pory kolarze ścigali się już wokół Richmond, Innsbrucka i Yorkshire.

I ty możesz dołączyć

ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów to czteroetapowy wyścig kolarski na trenażerach zorganizowany przez Eurosport i Lang Team. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest PKN ORLEN. W rywalizacji może wziąć udział każdy amator kolarstwa. Jedynymi warunkami są posiadanie roweru i tzw. smart trenażera, aktywne konto w aplikacji Zwift, w której środowisku realizowana jest zabawa oraz chęć zmierzenia się z zawodowymi kolarzami i najlepszymi sportowcami reprezentującymi Grupę Sportową ORLEN oraz ORLEN Team. Wszelkie szczegóły dotyczące startu znajdują się na stronie www.tourdepologneamatorow.pl .

Najnowsze