Orlen Tour de Pologne. Wirtualny wyścig już w sobotę! Zmierz się z gwiazdami

2020-05-22 18:43 PO
Robert Kubica
Autor: Artur Hojny Robert Kubica

Orlen Tour de Pologne Amatorów to wspaniała propozycja dla miłośników kolarstwa. W zaciszu domowym można rywalizować na wirtualnej trasie z gwiazdami: Anitą Włodarczyk (35 l.), Bartoszem Zmarzlikiem (25 l.) czy Robertem Kubicą (36 l.). Odbyły się już dwa wyścigi (9 i 16 maja), dziś zaplanowany jest trzeci.

Zasady są proste. Aby mieć możliwość startu w wyścigu, należy posiadać trenażer smart wyposażony w funkcję współpracy z aplikacją Zwift. Podczas każdego z etapów (w sumie jest ich cztery) uczestnicy rywalizują z gwiazdami na wybranej trasie. Start odbędzie się dziś o 10:45 na trasie „Yorkshire”. Wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie www.tourdepologneamatorow.pl.

Wyścig był wirtualny, ale Robert Kubica skończył zlany potem. „Jestem w życiowej formie”

- Ze względu na wyjątkową sytuację, w której znaleźli się wszyscy kolarze wyścigi w wirtualnym świecie stają się coraz popularniejsze – mówi dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang.

Im trudniej, tym lepiej. Robert Kubica coraz szybszy w wirtualnym kolarskim Tourze

Sponsorem wirtualnego wyścigu Tour de Pologne jest koncern paliwowy Orlen, który od wielu lat inwestuje w sport. Gwiazdami imprezy są sportowcy z Teamu Orlen – Anita Włodarczyk (lekkoatletyka), Bartosz Zmarzlik (żużel), Robert Kubica (Formuła 1), Kuba Przygoński (motorsport). Transmisja 3. etapu Wirtualnego Orlen e-Tour de Pologne w Eurosporcie.

Najnowsze