PASKUDNE zachowanie znanego z igrzysk kolarza. Ucierpiało na tym jego dziecko

2020-07-29 10:45 JWa
Doping, igrzyska olimpijskie
Autor: East News Doping w sporcie

Ogromny skandal w kolarskim świecie! Trzykrotny uczestnik igrzysk olimpijskich i znany w całym kraju zawodnik został zdyskwalifikowany na 10 lat. Ma to związek z aferą dopingową. Były zawodowiec Johann Lienhart podawał zakazane środki swojemu... synowi. Za szprycowanie dziecka już w zeszłym roku dostał 4 lata dyskwalifikacji.

Takie historie są paskudne dla wszystkich tych, którzy wierzą w czystość sportu. 60-letni Johann Lienhart zdaniem austriackiej komisji zachęcał swojego syna, który również jest sportowcem, do sięgania po doping. Co więcej, przekazywał dokładne instrukcje, jak korzystać z zakazanych na całym świecie środków. Florian, syn 3-krotnego olimpijczyka z Austrii, od grudnia 2018 roku do marca 2019 roku przyjął od ojca erytropoetynę, genotropinę oraz testosteron. W konsekwencji były kolarz otrzymał 10-letnią dyskwalifikację.

Rafał Majka wziął udział w koszmarnej kraksie. Kolarz STRACIŁ PALEC!

Florian w swojej karierze dwa razy zdobył tytuł mistrza Austrii w triathlonie. Jest rozpoznawalny w kraju, podobnie jak ojciec. Johann Lienhart zaliczał się do europejskiej czołówki kolarskiej w latach 80. ubiegłego wieku. Trzykrotnie występował na igrzyskach olimpijskich.

Tragedia podczas meczu! Piorun uderzył w boisko, dwie osoby nie żyją

Piotr Koźmiński VIDEOBLOG: Rozmowa z lekarzem Messiego. Hormon wzrostu, ponad tysiąc zastrzyków i doping?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

60-letni dziś były sportowiec brał udział w igrzyskach w Moskwie (1980), Los Angeles (1984) i Seulu (1988). W 1987 roku w Villach był członkiem reprezentacji Austrii cieszącej się z brązowego medalu mistrzostw świata w jeździe na czas na 100 kilometrów.

Najnowsze