PRZERAŻAJĄCA śmierć młodej zawodniczki. Zginęła pod lawiną

2020-03-13 13:51 DaO
Świeczka, znicz
Autor: East News

Fatalne informacje docierają zza naszej południowej granicy. Czeskie środowisko sportowe pogrążyło się w żałobie po doniesieniach o tragicznej śmierci Dagmary Labakovej. Reprezentantka Czech zginęła w niedzielę pod lawiną, która zeszła z lodowca Dachstein. Wraz z nią śmierć poniosło czterech innych obywateli Czech. Kolarka miała 27 lat.

Dagmara Labakova w juniorskich latach uważana była za jedną z największych nadziei kolarskich w swoim kraju. Potwierdzała to podczas zawodów, gdzie często meldowała się w czołówce. W 2010 roku zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy na torze w konkurencji omnium. Ale był to jeden z kilku krążków, które wywalczyła. Złoto mistrzostw kraju juniorów zdobywała we wszystkich konkurencjach kolarskich, a więc na torze, na szosie, w MTB i kolarstwie przełajowym.

Zobacz także: Kamil Stoch zakończy karierę? Tajemnicza wypowiedź mistrza!

Niestety już nigdy nie zobaczymy jej na arenach sportowych. Labakova zginęła w niedzielę pod lawiną, która zeszła z lodowca Dachstein w austriackich Alpach. Wycieczka w te górskie rejony miała być sposobem na uczczenie zaręczyn. Labakova niedawno powiedziała "tak" Lukasowi Radlowi. Oboje zginęli pod lawiną, którą wywołali. Miała ona szerokość od 150 do 200 metrów i długość około 400 metrów. Pod lawiną zginęły również trzy inne osoby.

Przeczytaj również: OFICJALNIE: Rozgrywki PKO Ekstraklasy ZAWIESZONE! Decyzja zapadła

Najnowsze