OFICJALNIE: Rozgrywki PKO Ekstraklasy ZAWIESZONE! Decyzja zapadła

2020-03-13 12:52 MSo
PKO BP Ekstraklasa
Autor: Cyfra Sport PKO BP Ekstraklasa

Polscy piłkarze protestowali przeciwko rozgrywaniu meczów, gdy dookoła wszyscy opowiadają o wielkim zagrożeniu koronawirusem. W piątek przed godziną 13:00 zapadła decyzja o odwołaniu rozgrywek PKO Ekstraklasy co najmniej do końca marca.

- Każdy rozsądnie myślący człowiek boi się o swoje zdrowie. Martwię się o siebie i najbliższych. W tej kolejce mamy wyjazd do Cracovii. A z tym wiąże się nocleg w hotelu, posiłki w restauracji, czyli niebezpieczeństwo wzrasta - mówił w rozmowie z "Super Expressem" Maciej Makuszewski. W podobnym tonie wypowiadali się Jorge Felix czy Jakub Błaszczykowski.

Maciej Makuszewski o KORONAWIRUSIE: Boimy się o zdrowie. Dlatego liga nie powinna grać!

Decyzja działaczy PKO Ekstraklasy mogła być tylko jedna. Rozgrywki zostały zawieszone do końca marca. Co dalej? Tego na razie nie wiadomo! Ustalenie daty wznowienia rozgrywek nastąpi w przyszłym tygodniu po zapoznaniu się z decyzjami UEFA.

- W ciągu ostatniej doby przeprowadziliśmy szereg konsultacji ze Związkiem oraz z innymi ligami, które również podjęły decyzje o przełożeniu meczów. Zasięgnęliśmy także opinii organów administracji państwowej oraz władz sanitarnych. Prawdopodobną datę wznowienia rozgrywek ustalimy w zależności od aktualnej sytuacji związanej z rozprzestrzeniającym się koronawirusem [COVID-19] lub decyzji UEFA, dotyczących zmiany terminów poszczególnych rozgrywek międzynarodowych. W najbliższy wtorek odbędą się konsultacje UEFA z federacjami oraz ECA i European Leagues, które mogą mieć wpływ na tegoroczny kalendarz lub plany rozgrywek UEFA na kolejny sezon. W zależności od ustaleń będziemy działać na bieżąco w ścisłej współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i klubami – powiedział Marcin Animucki, Prezes Ekstraklasy S.A.

Oprócz meczów Ekstraklasy zawieszono też najbliższą kolejkę Fortuna 1. Ligi, a także 2. Ligi. Nie wiadomo, czy poza meczami 23. serii spotkań odwołane zostaną także zmagania w ramach kolejnych tygodni.

Najnowsze