Rafał Majka uciekł z PIEKŁA KORONAWIRUSA. Sześciu uczestników jego wyścigu ZARAŻONYCH

2020-03-04 8:39 JWa
Rafał Majka uciekł z piekła koronawirusa
Autor: AP / Łukasz Gągulski Rafał Majka uciekł z piekła koronawirusa

Koronawirus stał się już ogólnoświatową epidemią. Codziennie pojawiają się informacje o kolejnych zachorowaniach na śmiertelnie groźnego wirusa. W ubiegłym tygodniu w opałach znalazł się m.in. Rafał Majka. Polski kolarz udał się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich na UAE Tour. Ostatecznie kolarzy zamknięto w hotelu, ponieważ u dwóch uczestników podejrzewano zakażenie. Teraz potwierdziło się, że sześciu kolejnych zachorowało.

Rafał Majka dość obrazowo opisywał, co działo się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Polakowi po 48 godzinach gehenny udało się wrócić do ojczyzny. Nasz rodak mówił m.in. o badaniach, które odbywały się w środku nocy. On akurat miał szczęście i dość szybko uciekł z miejsca zagrożenia. Inni kolarze zapisani na UAE Tour po pięciu dniach kwarantanny wciąż przebywali zamknięci w hotelu. Z ich relacji wynikało, że obsługa traktowała ich jak trędowatych. Najnowsze oświadczenie z kolei przekazało niezwykle niepokojące informacje. Okazało się, że sześciu kolejnych uczestników zachorowało na koronawirusa. Nie wiadomo na razie czy chodzi konkretnie o kolarzy, czy obsługę zespołów.

Wszyscy zostali poddani kwarantannie lub w niej utrzymani. Wyścig UAE Tour przerwano w czwartek, gdy kolarze przejechali pięć z siedmiu zaplanowanych etapów. Wszystko przez to, że u dwóch włoskich kolarzy wykryto obecność groźnego wirusa. Do tej pory nie podano do publicznej wiadomości nazwisk zarażonych.

Koronawirus w Legii? Tak władze bronią się przed wirusem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Szacuje się, że na całym świecie koronawirus zabił już około 3 tysiące osób. Łączna liczba zarażonych nowym typem wirusa oscyluje w granicach 100 tysięcy. Głównym ogniskiem zachorowań są Chiny, gdzie koronawirus się narodził.

Najnowsze