Rafał Majka zaskoczył po wygraniu etapu. Specjalna dedykacja kolarza

2021-08-29 22:22
Rafał Majka
Autor: AP Rafał Majka

To był jego dzień. Rafał Majka wygrał 15. etap wyścigu Dookoła Hiszpanii. Na górskie trasie oderwał się od peletonu po 110 km i samotnie minął metę z przewagą 1,27 min. Zwycięstwo zadedykował bliskiej osobie.

Po zawodach przyznał, że bardzo zależało mu na triumfie. - Nie zamierzałem dzisiaj na nikogo czekać - podkreślił. - To wyjątkowe. Czasami próbujesz i nie jest łatwo w trakcie etapu. Ale dzisiaj próbowałem od startu do mety. Nie zamierzałem na nikogo czekać. Chciałem wygrać ten etap - powiedział Majka. - Szczególnie chciałem to zrobić dla mojego taty, który niedawno zmarł, dla dwójki moich dzieci, a także dla wspaniałej drużyny UAE-Team Emirates. Jestem bardzo szczęśliwy. Miałem zły początek sezonu i nie było to łatwe dla mnie oraz mojej rodziny - dodał polski kolarz. Niespełna 32-letni zawodnik wyprzedził o prawie półtorej minuty (1.27) Holendra Stevena Kruijswijka z ekipy Jumbo-Visma, a o 2.19 Australijczyka Chrisa Hamiltona (Team DSM). W klasyfikacji generalnej Polak awansował na 18. miejsce. Liderem pozostał Norweg Odd Christian Eiking (Intermarche-Wanty-Gobert Materiaux). Majka po raz drugi w karierze wygrał etap Vuelty. Poprzednio dokonał tego w 2017 roku w Sierra de La Pandera. Zajmował także drugie (2015, 2018) oraz trzecie (2017, 2019) miejsca na etapach. W 2015 roku zajął trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej hiszpańskiego wyścigu.

Rafał Majka zwycięża etap na Vuelcie! Wielki wyścig Polaka, chylimy czoła

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze