Kolarski peleton na trasie jednego z wyścigów

i

Autor: fot. AP Photo Kolarski peleton na trasie jednego z wyścigów

Rosjanin, który wygrał Tour de Pologne, zmienia obywatelstwo! "Jestem całkowicie przeciwny tej wojnie"

2022-03-04 11:56

Jeden z czołowych rosyjskich kolarzy Paweł Siwakow z grupy Ineos Grenadiers, który wraz z Aleksandrem Własowem (Bora-hansgrohe) zdecydowanie zaprotestowali przeciwko agresji swego państwa na Ukrainę, podjął decyzję o zmianie obywatelstwa na francuskie.

- Jestem całkowicie przeciwny tej wojnie i moje myśli są z narodem Ukrainy. Jak większość ludzi na całym świecie mam nadzieję na pokój i szybki koniec cierpień na Ukrainie - powiedział Siwakow.

Wniosek o przyznanie obywatelstwa złożony do francuskich władz, został już także przekazany do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), która go w trybie natychmiastowym zaakceptowała.

Rosjanie znaleźli się pod ścianą! Spełnia się najczarniejszy scenariusz, tak źle jeszcze nie było

- Urodziłem się we Włoszech i przeprowadziłem do Francji, gdy miałem rok. Francja to miejsce, w którym dorastałem i studiowałem, gdzie zakochałem się w kolarstwie, które zaprowadziło mnie do zawodowego peletonu. Chcę podziękować UCI i zespołowi Ineos Grenadiers za wspierane mnie - powiedział zawodnik.

Siwakow w 2019 roku wszedł do światowej czołówki kolarzy. Wygrał Tour de Pologne, zajął dziewiątą lokatę w Giro d'Italia. Wtedy nie miał w planach zmiany obywatelstwa.

- Czuję się Rosjaninem, więc nie chcę zmieniać narodowości tylko ze względu na igrzyska olimpijskie - mówił pytany o swój start w Tokio, który może nie dojść do skutku z powodu zawieszenia Rosji przez MKOl za afery dopingowe.

Władimir Kliczko ostrzega świat przed katastrofą, jakiej jeszcze nie było. Dramatyczny apel mistrza boksu

Wojna na Ukrainie. Tu spoczywają ukraińscy żołnierze polegli w czasie walk
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze