Skoczył na rowerze ze skoczni narciarskiej. Krok od TRAGEDII, nie mógł ustać [WIDEO]

2019-10-14 9:19 JWa
Johannes Fischbach skoczył na rowerze ze skoczni narciarskiej
Autor: Instagram / johannesfischbach88 Johannes Fischbach skoczył na rowerze ze skoczni narciarskiej

Na taki pomysł mógł wpaść tylko szalony człowiek! Kolarz Johannes Fischbach postanowił skoczyć na rowerze... ze skoczni narciarskiej. Efekt końcowy był taki, jakiego można było się spodziewać. Sportowiec zaliczył spektakularny upadek, który wyraźnie odbił się na jego zdrowiu. Gdy wstał, nie mógł złapać równowagi, a cały swój "wyczyn" uwiecznił na nagraniu.

Johannes Fischbach od dłuższego czasu planował swój wielki skok. Tym bardziej, że w przeszłości oddał próbę na 85-metrowej skoczni narciarskiej. Wtedy osiągnął odległość 50 metrów, co tylko rozbudziło apetyt. Na obiekcie w Klingenthal miał zdecydowanie poprawić osiągnięcie. - Jeśli mogłem skoczyć 50 m na 85-metrowej skoczni, to na znacznie dalej mogę skoczyć na 140-metrowym obiekcie - mówił na swoim kanale na portalu YouTube. - Od kilku lat prześladuje mnie myśl: wykonać najdłuższy skok na świecie na rowerze MTB, tzn. ustanowić rekord świata - podkreślił. Tym razem nie wszystko poszło po myśli Fischbacha...

Rozpęd, wyjście z progu i... spektakularny upadek! Prawdopodobieństwo, że kolarz wyląduje bezpiecznie na tak dużym obiekcie było naprawdę małe. Po kilku sekundach lotu upadł na podłoże i turlał się w dół zeskoku. Wszystko wyglądało niezwykle niebezpiecznie i byliśmy krok od tragedii. Choć Johannes Fischbach wstał o własnych siłach, to nie mógł utrzymać równowagi. Sam na Instagramie skomentował swoją śmiałą próbę jako "porażkę roku".

Najnowsze