STAN ZDROWIA Remco Evenepoela. W jakim stanie zdrowia jest Remco Evenepoel? Pierwsze doniesienia ze szpitala

2020-08-15 18:39 Marcin Długosz
Wypadek Remco Evenepoela w Giro di Lombardia
Autor: East News Wypadek Remco Evenepoela w Giro di Lombardia

Fatalnie zakończyła się sobotnia przygoda Remco Evenepoela w Giro di Lombardia. Begijski kolarz zahaczył o balustradę mostu, stracił panowanie nad rowerem, po czym runął z wiaduktu. Służby medyczne od razu przystąpiły do akcji ratunkowej, a po przetransportowaniu kolarza do szpitala zaczęły pojawiać się pierwsze informacje o jego stanie zdrowia. W jakim stanie zdrowia jest Remco Evenepoel?

Dopiero co uwaga całego kolarskiego świata była skupiona na Polsce, gdzie w środę, 5 sierpnia, doszło do fatalnego wypadku holenderskiego kolarza Fabio Jakobsena. Zawodnik z całym impetem uderzył w bandy i ogrodzenie tuż przy mecie zlokalizowanej nieopodal katowickiego Spodka. Po przetransportowaniu do szpitala od razu musiał stoczyć batalię o życie, ale na całe szczęście wyszedł z niej zwycięsko. Jego kondycja pozwoliła nawet opuścić mu już Polskę i kontynuować leczenie w Holandii. 

Przy okazji sobotniego Giro di Lombardia fani kolarstwa ponownie jednak byli świadkami scen grozy. Bohater Tour de Pologne, wielki talent Remco Evenepoel zahaczył o wiadukt, po czym stracił panowanie nad rowerem, a dodatkowo spadł w dół. Medycy od razu rzucili mu się na pomoc. Po szybkiej ocenie sytuacji podjęto decyzję, że poszkodowanego należy przetransportować do szpitala w Como i tam wykonać kolejne działania.

JAKI JEST STAN ZDROWIA REMCO EVENEPOELA?

Jak informuje "La Gazzetta dello Sport", Remco Evenepoel od razu po wypadku zachował pełną świadomość sytuacji. Był w stanie porozmawiać z lekarzami, zachował także świadomość podczas transportu do szpitala w Como. Również po pojawieniu się Belga w placówce medycznej włoskie media podawały, że kolarz rozmawia z personelem. Teraz 20-latka czeka szereg badań, które określą zakres urazów, jakich się nabawił, ale pierwsze wieści z pewnością jawią się jako pozytywne w porównaniu z przerażającymi obrazkami z wypadku.

DRAMATYCZNY WYPADEK na finiszu pierwszego etapu TdP 2020!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.