Tour de Pologne 2020 LISTA STARTOWA. Kto jedzie w TdP 2020? ZAWODNICY, SKŁAD Tour de Pologne 2020

2020-08-03 15:07 DaO
Tour de Pologne
Autor: East News Tour de Pologne

Tour de Pologne 2020 LISTA STARTOWA. Kto jedzie w TdP 2020? Największe gwiazdy wyścigu. TdP 2020 ZAWODNICY, SKŁAD. Od środy czekają nas wielkie emocje związane z największym wyścigiem kolarskim w Polsce, a więc Tour de Pologne. Jego forma w tym roku jest nieco zmieniona, ale wciąż będzie co oglądać. Do Polski przyjadą bowiem światowe gwiazdy kolarstwa, które są wygłodniałe wielkiej rywalizacji. TdP 2020 LISTA STARTOWA, ZAWODNICY, SKŁAD.

Tour de Pologne 2020 znów będzie wielkim świętem na polskich ulicach. Plan na tegoroczny wyścig był nieco inny niż to, co zobaczymy w najbliższych dniach, ale najważniejszą informacją było to, że TdP w ogóle się odbędzie. A przecież takie widmo nad całym przedsięwzięciem zawisło z powodu koronawirusa. Organizatorzy nie dali za wygraną i kibice już od środy będą mogli oglądać najlepszych kolarzy w akcji. Rywalizacja rozpocznie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, a zakończy w niedzielę w Krakowie, kiedy to poznamy zwycięzcę tegorocznego Tour de Pologne. A kandydatów do tego sukcesu jest kilku.

Tour de Pologne 2020 LISTA STARTOWA. Kto pojedzie na TdP 2020?

Przede wszystkim polscy kibice będą ściskać kciuki za Rafała Majkę, który będzie jednym z liderów grupy Bora-Hansgrohe. 30-letni kolarz z Zegartowic doskonale zna smak zwycięstwa w narodowym wyścigu. Wygrał go w 2014 roku i zapewne będzie chciał powtórzyć ten sukces. Jednak prawdopodobnie największa gwiazdą tegorocznego wyścigu będzie Mark Cavendish. Brytyjski sprinter jest jednym z najlepszych w swoim fachu w ostatnich latach. Zawodnik Bahrain-Mclaren na pewno będzie walczył na płaskich etapach. Ale to samo będzie chciał uczynić Pascal Ackermann, który już wcześniej wygrywał odcinki na Tour de Pologne. Cichym faworytem całego wyścigu może być 20-letni Remco Evenpoel. Na razie ogłoszono wstępną listę startową, która może ulec jeszcze zmianie przed rozpoczęciem zmagań.

LISTA STARTOWA Tour de Pologne 2020 znajduje się pod TYM LINKIEM. KLIK!

Najnowsze