Tour de Pologne: Prokuratura WSZCZYNA ŚLEDZTWO w sprawie wypadku! Sprawca będzie miał problemy?

Wypadek na mecie Tour de Pologne 2020 Katowice
Autor: Mateusz Sobiecki Wypadek na mecie Tour de Pologne 2020 Katowice

Katowicka Prokuratura Okręgowa poinformowała o wszczęciu postępowania w sprawie wypadku, do którego doszło na finiszu pierwszego etapu 77. Tour de Pologne. Przypomnijmy - w środę holenderski kolarz Dylan Groenewegen zepchnął swojego rodaka Fabio Jakobsena w bandy reklamowe oraz ogrodzenie, przez co ten drugi wylądował w szpitalu i musiał stoczyć dramatyczną walkę o życie. Na szczęście obecnie jego stan jest już stabilny.

Pierwszy etap Tour de Pologne kończył się pod katowickim Spodkiem. Kolarze mieli przekroczyć linię mety po niemal 200-kilometrowym dystansie, którego początek miał miejsce na Stadionie Śląskim w Chorzowie. I gdy wydawało się, że z tego dnia zostaną nam wyłącznie sportowe emocje, na samym finiszu rozegrał się prawdziwy dramat. Fabio Jakobsen został tak zepchnięty do boku przez Dylana Groenewegena, że nie był w stanie utrzymać się w trasie i z pełnym impetem wpadł w ogrodzenie, co na jego ciele wywołało liczne obrażenia.

Tour de Pologne 2020 Wadowice - Bielsko-Biała 7.08.2020 NA ŻYWO ONLINE

Holender od razu rozpoczął walkę o życie, a po kilku godzinach lekarze poinformowali, że jego stan jest stabilny. Inną kwestię stanowi jednak ukaranie sprawcy całego zamieszania. Patrick Lefevere, dyrektor grupy Deceuninck Quick-Step (do której należy Jakobsen), skwitował nawet bez ogródek, że zachowanie Groenewegena było "próbą zabójstwa". Teraz wiadomo już oficjalnie, że całej sytuacji przyjrzy się także katowicka prokuratura.

Jak oficjalne poinformowano, śledztwo będzie się toczyło pod kątem nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu holenderskiego kolarza Fabio Jakobsena oraz jednego z sędziów wyścigu.

Teraz śledczy z pewnością potrzebują nieco czasu, aby w pełni zapoznać się z materiałem dowodowym oraz zaistniałymi okolicznościami. Zawodnik, który dopuścił się nieczystego zagrania na swoim koledze, z pewnością nie może jednak spać spokojnie.

DRAMATYCZNY WYPADEK na finiszu pierwszego etapu TdP 2020!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze