Estela Dominguez

i

Autor: @esteladvn_ / Instagram Estela Dominguez

Prawdziwy dramat

Tragiczna śmierć utalentowanej kolarki. Miała zaledwie 19 lat, zginęła w makabrycznym wypadku

2023-02-10 17:27

Tragiczna wiadomość obiegła wszystkich fanów kolarstwa. Jedna z najbardziej utalentowanych hiszpańskich kolarek zginęła podczas treningu. 19-letnia Estela Dominguez została potrącona na drodze przez ciężarówkę i nie przeżyła tego wypadku. Hiszpanka była córką świetnego kolarza, Juana Carlosa Domingueza.

Dominguez była jedną z największych nadziei hiszpańskiego kolarstwa wśród kobiet. Jeszcze w ubiegłym miesiącu wystąpiła w Pucharze Świata w kolarstwie przełajowym w Benidormie, a także w mistrzostwach Hiszpanii. Niedawno podpisała kontrakt z zawodową grupą Sopela Women's Team, co miało stanowić pierwszy krok do spełnienia marzeń o starcie w Tour de France. Niestety, 19-latka nie przeżyła czwartkowego treningu.

19-letnia kolarka zginęła w makabrycznym wypadku

Do tragedii doszło w Salamance, mieście w północno-zachodniej Hiszpanii. Dominguez trenowała na drodze, gdzie około godziny 18:30 została potrącona przez kierowcę ciężarówki. Sprawca tłumaczył się oślepiającym słońcem, jednak służby ratunkowe, które przyjechały na miejsce wypadku, nie zdołały uratować zawodniczki. Śmierć 19-latki poruszyła całe kolarskie środowisko. Dominguez była córką Juana Carlosa Domingueza, który w przeszłości wygrał nawet etap Giro d'Italia. Kondolencje złożyli m.in. przedstawiciele drużyny Hiszpanki z Sopela Women's Team.

"Z ogromnym bólem dowiedzieliśmy się, że dziś po południu zmarła nasza kolarka Estela Dominguez, która została potrącona podczas treningu. Wspieramy jej rodzinę w tych strasznych chwilach. Spoczywaj w pokoju" - napisali na Twitterze. Do słów wsparcia dołączył też legendarny Alejandro Valverde. "Nie ma słów, które mogą opisać coś takiego. Przekazuję całe moje wsparcie rodzinie i przyjaciołom Esteli Domínguez, a zwłaszcza jej ojcu, z którym jeździłem w peletonie we wczesnych latach kariery. Spoczywaj w pokoju".

Sonda
Czy rowerzyści jeżdżą bezpiecznie?
Ostatnie chwile Mateusza Murańskiego. Wspomnienia sąsiadki
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Tekst sponsorowany