Kadra Polski koszykarek na ostatniej prostej przed Eurobasketem

2011-06-12 14:05

Reprezentacja Polski koszykarek szykuje się do boju! Już 18 czerwca ruszają polskie Mistrzostwa Europy. Biało-czerwone są na ostatniej prostej przygotowań do turnieju. W przedostatnim sparingu przed mistrzostwami Polki po emocjonującej końcówce przegrały w Szczyrku z Litwą 61:65.

Mecz z Litwinkami - także uczestniczkami zbliżających się Mistrzostw Europy - od początku był bardzo zacięty. Jednopunktową przewagę (17:16) po pierwszej kwarcie zapewniła Polkom Ewelina Kobryn (29 l.), która w ostatnich dniach dołączyła do kadry.

Agresywna gra rywalek sprawiła, że do przerwy to po ich stronie było sześć punktów więcej (28:34).

Przeczytaj koniecznie: Polska koszykarka Ewelina Kobryn nie zagra w WNBA

Po powrocie na parkiet reprezentantki Polski zagrały bardziej odważnie, ale nieustępliwa drużyna Litwy niespodziewanie powiększyła prowadzenie (41:50).

Czwarta kwarta to jednak wspaniała pogoń polskich koszykarek. Biało-czerwone postawiły na mocną obronę i heroiczną walkę w każdej akcji. Efekty przyszły na trzy i pół minuty przed końcem spotkania, gdy nasz zespół doprowadził do remisu 54:54.

Przeczytaj koniecznie: Pogrzeb Małgorzaty Dydek w podwarszawskich Ząbkach. Hala w Gdyni zostanie nazwana jej imieniem

"Gorąco" było do ostatnich sekund, ale "chłodniejsze głowy" zachowały Litwinki i to one cieszyły się ze zwycięstwa. Polska - Litwa 61:65.

Jutro o 17:00 Polki będą miały okazję do rewanżu. Będzie to zarazem ostatni test naszej kadry przed Eurobasketem.