Diamentowa Liga TV TRANSMISJA NA ŻYWO Lekka atletyka Mityng w Rzymie

2020-09-17 10:10 Dariusz Chrabałowski
Justyna Święty-Ersetic
Autor: PAWEŁ SKRABA/SUPER EXPRESS Justyna Święty-Ersetic

Diamentowa Liga TV TRANSMISJA NA ŻYWO Lekka atletyka Gdzie obejrzeć Mityng w Rzymie RELACJA NA ŻYWO Na jakim programie oglądać dzisiaj 17.09.2020 Lekkoatletyka Diamentowa Liga

W czwartkowe popołudnie odbędzie się piąty, przedostatni w tym roku mityng cyklu Diamentowej Ligi w Europie (po nim pozostaną zawody w Katarze – 25 września). Lekkoatleci wystąpią 17 września na Stadionie Olimpijskim w Rzymie.

Najbardziej oczekiwanymi konkurencjami są tyczka mężczyzn oraz bieg na 400 m przez płotki mężczyzn. Atak na rekord świata przewidują norweski płotkarz Karsten Warholm i szwedzki tyczkarz Armand Duplantis. Ten pierwszy ustanowił w sierpniu wspaniały rekord Europy 46,87 s, zaledwie o 0,09 s gorszy od rekordu globu Andrew Younga (USA) z ...1992 roku. Ten drugi, autor rekordów świata absolutnego i halowego (6,18 m), ma wielki apetyt na rekord na otwartej arenie, który od 26 lat należy wciąż do Ukraińca Siergieja Bubki i wynosi 6,14 m.

W mityngu wystąpi czworo Polaków: Norbert Kobielski w skoku wzwyż (po raz pierwszy w cyklu DL), Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą, zaś na dystansie 400 m – Justyna Święty-Ersetic i Karol Zalewski. Co ciekawe – Święty i Zalewski mają w gronie startujących w Rzymie najlepsze rezultaty w tym roku.

Transmisję telewizyjną zaplanował Polsat Sport News w godz. 19:00 – 20:30. Relacja z mityngu pojawi się w 180 krajach.

Najnowsze