Piotr Lisek

Autor: AP Piotr Lisek podczas lekkoatletycznych HMŚ w Portland

Rio 2016: Piotr Lisek w finale skoku o tyczce. Dwóch Polaków odpadło

2016-08-15 11:09

W nocy z poniedziałku na wtorek Piotr Lisek powalczy o medal w skoku o tyczce na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Polak z powodzeniem przebrnął eliminacje, uzyskując 5 metrów 70 centymetrów. Miejsca w finale zabrakło natomiast dla dwóch innych naszych reprezentantów.

Piotr Lisek, spośród trzech naszych tyczkarzy w Rio de Janeiro, miał według wielu najmniejsze szanse na zawojowanie igrzysk olimpijskich. Okazało się jednak, że to właśnie poczynania tego zawodnika w finale kibice będą śledzić z zapartym tchem. Reprezentant Polski w eliminacjach uzyskał 5,70 metra, co dało mu pewny awans do walki o medale. Kompletnie zawiedli dwaj inni nasi przedstawiciele.

Robert Sobera, który miesiąc temu został w Amsterdamie mistrzem Europy, od początku w Brazylii nie czuł się dobrze. Strącił poprzeczkę już na wysokości 5,45 metra. Nic nie dało to, że zaliczył później 5,60 metra, ponieważ wcześniejsza zrzutka i nieudane próby na 5,70 metra sprawiły, że zajął dopiero 13. miejsce w kwalifikacjach. Do konkursu weszło dwunastu zawodników. Z nie najlepszej strony pokazał się także Paweł Wojciechowski. Brązowy medalista mistrzostw świata zdołał przeskoczyć zaledwie 5,45 metra i zajął 16. miejsce. Finał odbędzie się w nocy z poniedziałku na wtorek, około godziny 1:30.