Szokujące słowa Ewy Swobody. Boi się, że za rok będzie kaleką!

2019-09-03 20:11 MSo
Ewa Swoboda
Autor: EastNews Ewa Swoboda

Jedna z najbardziej utalentowanych polskich lekkoatletek jest w trakcie bardzo trudnego sezonu. Przed zawodnikami jeszcze wyjazd na mistrzostwa świata na Bliskim Wschodzie! Ewa Swoboda weźmie w nich udział, ale coraz poważniej boi się o swoje zdrowie!

Ewa Swoboda podczas mityngu na Stadionie Olimpijskim w Berlinie przeszła samą siebie. 22-letnia Polka pobiła swój rekord życiowy, ustanowiła rekord Polski do lat 23, a także niewiele zabrakło jej do pobicia rekordu Polski. Wynikiem 11,07 sekundy pobiła swój dotychczasowy wynik o 0,05 sekundy.

Zawodniczka nie może doczekać się wakacji, ale przed nią jeszcze mistrzostwa świata w lekkiej atletyce, które na przełomie września i października odbędą się w Dosze. Obawia się, że tak duża eksploatacja może znacząco przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia.

Termin mistrzostw świata jest bardzo niewygodny dla wszystkich. Startuję od maja, jestem od maja na wysokich obrotach. To nie jest łatwe. Ileż można? W wieku 23 lat będę już pewnie przez to kaleką - szokuje swoimi słowami Ewa Swoboda w rozmowie z portalem SportoweFakty.wp.pl.

22-letnia lekkoatletka jest Halową Mistrzynią Europy z Glasgow z tego roku, a także srebrną medalistką mistrzostw Starego Kontynentu sprzed dwóch lat z Belgradu. Na mistrzostwach świata zadebiutowała dwa lata temu w Londynie. Udział w biegu na 100 metrów zakończyła w półfinale.