Korona Kielce - Legia Warszawa, wynik 1:4. Legia wciąż bez błysku

2010-10-23 1:14

Maciej Skorża (38 l.) triumfuje. Legia pod jego kierownictwem wygrała po raz drugi z rzędu. To pierwsza tak długa seria drużyny z Łazienkowskiej bez porażki w tym sezonie. I tylko to cieszy, bowiem styl prezentowany przez „wojskowych” to porażka szkoleniowca tej drużyny.

Skorża nie ma wyjścia. Najprostszymi sposobami dąży do celu, czyli zwycięstw, które przynajmniej do końca rundy pozwolą mu zachować posadę. A że jego podopieczni grają źle, jak choćby w pierwszej połowie meczu w Kielcach, to zdaje się nie mieć dla niego znaczenia.

Warszawianie mieli w starciu z Koroną pokazać, że zwycięstwo z Widzewem nie było dziełem przypadku, a kryzys to już przeszłość. Udało się, ale szczególnie przed przerwą, goście grali wolno, schematycznie, bez pomysłu.  Fakt, że prowadzili, mogli zawdzięczać jedynie gapiostwu obrony i bramkarza Zbigniewa Małkowskiego (32 l.).

Szczególny pokaz nieudolności defensorzy z Kielc dali w 33 minucie, kiedy tak wybijali piłkę, że najpierw Pavol Stano (33 l.) zagrał ręką – czego nie zauważył sędzia, a następnie Małkowski do spółki z Jackiem Markiewiczem (34 l.) faulował Miroslava Radovicia (26 l.). W efekcie Legia zarobiła rzut karny pewnie wykorzystany przez Ivicę Vrdoljaka  (27 l.), a bramkarz z Kielc czerwona kartkę. W tym momencie mecz dla gospodarzy się skończył.

W drugiej połowie grająca w osłabieniu Korona nie była w stanie zagrozić rywalom. Gospodarzy dobił powracający do łask trenera Maciej Iwański (29 l.), który z bliska pokonał Radosława Cierzniaka (27 l.). A potem dając upust swojej frustracji,  zwymyślał kibiców zasiadających za bramką kielczan. Solidnie zaprezentował się też drugi banita – Jakub Wawrzyniak (27 l.), który po wejściu na boisko pokazywał, w przeciwieństwie do kilku swoich kolegów, sporą ochotę do gry.

Korona Kielce – Legia Warszawa
0:1 – Kucharczyk 7 min.,  1:1 – Stano 28 min.,  1:2 – Vrdoljak (karny) 35 min., 1:3 – Iwański 65 min., 1:4 – Radović 88 min.

Korona: Małkowski Cz 0 – Golański Ż 3 , Hernani 3, Stano 3, Markiewicz 3  – Sobolewski 3, Nowak 1 (34. min Cierzniak), Jovanović  Ż 3, Korzym 3 (62. min Kuzera)  – Andradina 2 – Tataj 1 (77. min Gajtkowski)

Legia: Machnowskyj 3 – Rzeźniczak 3, Astiz 3, Komorowski Ż 4, Kiełbowicz 2 (41. min  Wawrzyniak 3) – Manu 3, Vrdoljak 3, Borysiuk 2 (82 Cabral),  Szałachowski 2 (57.min Iwański) – Radović  4 – Kucharczyk 4

Sędziował: Tomasz Mikulski 3
Widzów: 14 479

Ocena: dostateczny

Przeczytaj koniecznie: Legia Warszawa. Słynny trener Sven Goran Eriksson zgłosił się po pracę