ŁKS Łódź, I liga

Autor: Cyfra Sport ŁKS Łódź

ŁKS Łódź w Ekstraklasie! Wraca do elity po 7 latach!

2019-05-04 22:45

Piłkarze ŁKS-u Łódź na dwie kolejki przed końcem są już pewni awansu do Ekstraklasy. Łodzianie potrzebowali zwycięstwa nad GKS-em Jastrzębie, żeby już teraz zapewnić sobie drugie miejsce na koniec sezonu i zgarnęli komplet punktów. Wygrali 2:0 i mogą świętować. Do elity wracają po 7 latach. Spadli w 2012 roku, potem błąkali się po niższych ligach. Jeszcze rok temu grali w II lidze. Wcześniej z awansu cieszył się lider - Raków Częstochowa.

ŁKS Łódź potrzebował zwycięstwa nad GKS Jastrzębie, żeby na dwie kolejki przed końcem oddalić się od goniącej go Stali Mielec na bezpieczną odległość 7 punktów. Łodzianie już po pierwszej połowie prowadzili 2:0 po dwóch golach Łukasza Sekulskiego. Potem spokojnie bronili przewagi. Po ostatnim gwizdku radość była ogromna.

Jak na "Rycerzy Wiosny" przystało po zimowej przerwie łodzianie prezentowali się znakomicie. ŁKS jest najlepszą drużyną rundy wiosennej w I lidze. W tym roku podopieczni trenera Kazimierza Moskala zdobyli 28 z możliwych 33 punktów. Stracili zaledwie 2 bramki! A przecież są beniaminkiem, w poprzednim sezonie grali w II lidze. - To do nas nie dociera. Marzyliśmy o tym tak długo. ŁKS wraca tam gdzie jego miejsce - powiedział po meczu szczęśliwy kapitan łódzkiej drużyny Michał Kołba.