Wisła lepsza od Jagiellonii w meczu na szczycie. Zapis relacji LIVE

2011-04-03 16:45

Jagiellonia była bezradna w hitowym meczu 20. kolejki Ekstraklasy i przegrała w Krakowie z Wisłą 0:2. "Biała Gwiazda" dominowała przez całe spotkanie, po raz kolejny zdobyła komplet punktów i umocniła się na prowadzeniu w tabeli Ekstraklasy. Zapraszamy do przeczytania zapisu relacji NA ŻYWO.

KONIEC MECZU

93 min. - koniec meczu. Wisła wygrywa z Jagiellonią 2:0 i pewnie prowadzi w tabeli Ekstraklasy

91 min. - zimana w Jegiellonii. Radecki zastępuje Kascelana

90 min. - zmiana w Wiśle. Schodzi Genkow, w jego miejsce Rios. Poza tym sędzia dolicza 3 minuty do drugiej połowy meczu

89 min. - Maciej Makuszewski nieczysto przerywa kontratak Wisły, za co ogląda żółtą kartkę

88 min. - pomocnik Wisły - Michail Siwakow ogląda żółtą kartkę

86 min. - obrona Wisły gra uważnie, napastnicy Jagiellonii nieporadnie, zatem znów brakuje sytuacji podbramkowych

83 min. - Frankowski z rzutu wolnego... nie wiadomo jednak czy było to dośrodkowanie, czy strzał... wiadomo nastomiast, że piłka wylądowała z rękach bramkarza Wisły

80 min. - Siwakow zmienia Patryka Małeckiego

76 min. - NIE MA BRAMKI!!!! Frankowski strzela wprost w Pareikę! Piłka odbija się od bramkarza Wisły, toczy się jeszcze powoli w kierunku bramki, jednak przelatuje tuż obok słupka!!

76 min. - Frankowski pada w polu karnym! Jedenastka dla Jagiellonii!

71 min. - zmiana w Wiśle. Tomasza Jirsaka zastępuje Cezary Wilk

69 min. - Frankowski strzela, ale była to trudna sytuacja. Napastnika Jagiellonii naciskał obrońca Wisły, dlatego uderzenie było niecelne

67 min. - Pareiko znów próbował dalekiego podania, tak jak przy drugiej bramce. Tym razem jednak obrona Jagiellonii była czujna

63 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Wisła prowadzi 2:0! Niestamowite, ale asystę przy tym golu zaliczył bramkarz Pareiko. Estończyk podał do Genkowa, który technicznym uderzeniem, lekko trącając piłkę, pokonał Sandomierskiego. Czy Jagiellonia zdoła jeszcze się podnieść?

60 min. - zmiana w Jagiellonii. Lato opuszcza boisko, w jego miejsce Maciej Makuszewski

57 min. - świetna sytuacja Genkowa! Bułgar wpada w pole karne, ma przed sobą tylko Sandomierskiego, ale posyła piłkę tuż obok spojenia bramki!

55 min. - Cionek próbuje strzału niemal z lini końcowej, ale piłka ląduje na górnej siatce!

52 min. - Małecki strzela ale... piłka ląduje w rękach Sandomierskiego

50 min. - Arzumanyan strzelał głową po rzucie wolnym bitym przez Latę, ale piłka mija bramkę Wisły

48 min. - póki co gra toczy się w środku pola. Jest dużo walki, ale nie ma sytuacji podbramkowych

46 min. - początek drugiej połowy

DRUGA POŁOWA

---

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY

45 min. - pierwsza połowa zostaje przedłużona o minutę

43 min. - Genkow pada w polu karnym, ale nie ma jedenastki! Chwilę później na spalonym złapany Frankowski

41 min. - zmiana w drużynie Jagiellonii. Vuka Sotirovicia zastępuje Bartłomiej Pawłowski

40 min. - ładna akcja Wisły. Gospodarze wymienili kilka celnych podań, Małecki próbował dograć do Genkowa w pole karne, ale Bułgara wyprzedzili obrońcy

37 min. - Kirm próbował uderzenia... przewortką. Dość nieporadnie należy dodać, gdyż nie trafił czysto w piłkę, która wyleciała za linię końcową

34 min. - groźne uderzenie Frankowskiego sprzed pola karnego. Piłkę na róg sparował Pareiko

32 min. - wolny dla Jagiellonii. Lato strzela jednak płasko po ziemi i trafia w mur

30 min. - uderzenie Kupisza sprzed pola karnego. Niezłe, choć piłka minęła słupek wiślackiej bramki

26 min. - GOOOOOOOOOOL! Zamieszanie pod bramką Jagiellonii i Wisła prowadzi 1:0! Obrońca gości wybił piłkę, którą próbował łapać Sandomierski. Futbolówka poleciała wprost pod nogi Kirma, który z pół metra strzelił do pustej bramki.

24 min. - róg dla Jagiellonii. Arzumanyan złożył się do ładnego woleja, ale piłka poszybowała ponad bramką

22 min. - prostopadłe podanie do Frankowskiego. "Franek" jednak nie opanował piłki, a mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam z Pareiką

21 min. - świetna piłka do Małeckiego. Pomocnik Wisły pędził do długiego podania, ale ubiega do Arzumanyan

20 min. - drugą żółtą kartkę tego meczu ogląda napastnik Jagiellonii - Vuk Sotirović

16 min. - Melikson wpadł w pole karne, jednak piłka uciekła mu i wyszła za linię końcową

12 min. - żółta kartka dla obrońcy Wisły - Kew Jaliensa

10 min. - Andraż Kirm próbował wrzutki do Genkowa. Bułgar jednak nie opanował piłki

8 min. - ładna kontra Jagi. Palijić ubiega jednak Sotirovicia w pojedynku główkowym

7 min. - świetna akcja Małeckiego w prawym rogu boiska. Pomocnik Wisły mija dwóch obrońców Jagiellonii, ale "naciskany" wybiega z piłką za linię końcową boiska

6 min. - Sotirović na spalonym

5 min. - Melikson próbował dwójkowej akcji z Sobolewskim w narożniku boiska, ale piłka kończy za linią końcową

4 min. - Chavez starał się zagrać piłkędo kolegów z przodu, ale piłka wpadła w ręce Sandomierskiego

3 min. - Kupisz próbouje strzały, ale na tym można by zakończyć ten komentarz. Uderzenie bardzo niecelne...

1 min. - początek meczu. Rozpoczęła Wisła

PIERWSZA POŁOWA

Oto składy obu drużyn:

Wisła Kraków:
Pareiko - Cikos, Jaliens, Chavez, Paljić - Małecki, Sobolewski, Jirsak, Melikson, Kirm - Genkow

Jagiellonia Białystok: Sandomierski - Arzumanyan, Skerla, Cionek, Norambuena - Kupisz, Kascelan, Grzyb, Lato - Sotirović, Frankowski

Sędziują: Szymon Marciniak (jako główny) oraz Paweł Sokolnicki i Jakub Wójcik (na liniach - wszyscy Mazowiecki ZPN)