Górnik Zabrze

Autor: archiwum se.pl

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze, wynik 1:4. Zabrzanie lepsi w meczu na szczycie Ekstraklasy

2013-10-05 21:58

W meczu drużyn z ligowego podium drugi w tabeli Górnik pokonał trzecią Pogoń 4:1. Górnik był w Szczecinie wyraźnie lepszy, a Pogoń kończyła mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Ediego Andradiny.

Szczecinianie po cichu liczyli, że uda im się pokonać Górnika i wskoczyć na drugie miejsce w Ekstrakalsie. Goście jednak szybko pokazali, że mają zamiar pokrzyżować te plany. Już w 8. minucie do siatki gospodarzy trafił Łukasz Madej i do przerwy prowadził Górnik.

DZIŚ GALA W MOSKWIE. ŚLEDŹ RELACJĘ LIVE W INTERNECIE Z WALK WŁADYMIRA KLICZKI Z ALEKSANDEREM POWIETKINEM I MATEUSZA MASTERNAKA Z GRIGORIJEM DROZDEM

Po pięciu minutach drugiej połowy na 2:0 podwyższył Mateusz Zachara. W 62. minucie Edi Andradina obejrzał czerwoną kartkę i przewaga Górnika zaczęła być jeszcze bardziej widoczna. Goście szybko udokumentowali ją trafieniem Krzysztofa Mączyńskiego w 63. minucie. W 87. minucie z kolei drugie trafienie zaliczył Zachara. Jedynego gola dla Pogonii strzelił w 78. minucie Djousse.