Rafał Gikiewicz, Śląsk Wrocław

Autor: archiwum se.pl

Śląsk - Cracovia 0:3. Sensacja we Wrocławiu, "czerwony" Gikiewicz

2013-09-25 22:05

Śląsk Wrocław sensacyjnie przegrał na własnym boisku z Cracovią 0:3. Gospodarze grali w osłabieniu już od 5. minuty, po tym jak czerwoną kartką ukarany został Rafał Gikiewicz. Golkiper Śląska został wyrzucony z boiska za zagranie piłki ręką poza polem karnym w akcji, gdy sam na sam wychodził z nim Dawid Nowak.

Wszystkie bramki dla zawodników Wojciecha Stawowego padły w drugiej połowie meczu. Strzelanie już cztery minuty po przerwie rozpoczął Saidi Ntibazonkiza, który dopadł do odbitej od Dudu piłki i pewnym strzałem trafił do siatki rywali.

Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie swojej drużyny w 82. minucie, gdy wykorzystał sytuację sam na sam z Marianem Kelemenem. Wynik meczu ustalił za to Marcin Budziński w doliczonym czasie gry.

W innym spotkaniu 9. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, które rozgrywane było o tej samej godzinie, Widzew Łódź przegrał u siebie z Ruchem Chorzów 0:1. Trzy punkty "Niebieskim" zapewniło trafienie Filipa Starzyńskiego.