Remis w zimowej scenerii, czyli o tym jak Wisła nie pokonała Korony pomimo przewagi

2018-02-28 21:14

W trudnych warunkach atmosferycznych Wisła Kraków i Korona Kielce stworzyły ciekawe piłkarskie widowisko. Nie brakowało sytuacji, emocji i kontrowersji. Ostatecznie Biała Gwiazda zremisowała ze złocisto-krwistymi 1:1, choć po przerwie była drużyną wyraźnie bardziej aktywną i przeważającą.

Już od początku widać było, że to gospodarze lepiej czuli się na zaśnieżonym nieco boisku. Aktywni byli Pol Llonch i Jesus Imaz, którzy napędzali akcje ofensywne Białej Gwiazdy. Wisła grała, ale to Korona strzeliła. Napór gości trwał kilkadziesiąt sekund. Sygnał ostrzegawczy w postaci zablokowanego uderzenia został przez wiślaków zignorowany, a po chwili było za późno. Jacek Kiełb wykorzystał podanie Marcina Cebuli i mieliśmy 0:1.

Świetną okazję na wyrównanie zmarnował Carlitos. Po faulu Radka Dejmka na Rafale Boguskim, arbiter Piotr Lasyk podyktował rzut karny. Jedenastka została jednak zmarnowana przez hiszpańskiego snajpera. Lepszy w bezpośrednim pojedynku okazał się Zlatan Alomerović, który obronił rzut karny w drugim meczu z rzędu. Biała Gwiazda wykorzystała chwilę euforii defensywy z Kielc, świętującej formę swojego golkipera. W mgnieniu oka w szesnastkę wpadł Llonch. Jemu udało się odebrać piłkę, ale dopadł do niej Imaz i strzałem pomiędzy nogi Alomerovicia dał gospodarzom remis.

W drugiej połowie przewaga Wisły Kraków była już wyraźna. Biała Gwiazda miała optyczną przewagę, tworzyła więcej sytuacji bramkowych i była zdecydowanie bliżej wygranej, niż goście z Kielc. Gdyby tylko Carlitos był w lepszej formie, gospodarze na pewno zdobyliby komplet oczek. Hiszpan albo strzelał niecelnie, albo obijał poprzeczkę, albo marnował świetny rzut wolny, ustawiony na 17. metrze.

W 75. minucie drugiej żółtej kartki doigrał się Elhadji Diaw, przez co goście musieli sobie radzić w dziesiątkę. Wisła miała sporo stałych fragmentów w ostatnich minutach meczu, ale nie potrafiła ich przekuć na bramkę. Ostatecznie gole już nie padły, drużyny podzieliły się punktami i zachowały status quo, czyli różnicę dwóch punktów pomiędzy sobą w ligowej tabeli.

Wisła Kraków - Korona Kielce 1:1 (1:1)

Bramki: Jesus Imaz 37 - Jacek Kiełb 20

Żółte kartki: Pol Llonch, Rafał Boguski - Mateusz Możdżeń

Czerwona kartka: Elhadji Diaw 75 (za dwie żółte kartki)

Wisła: Cuesta 3 - Palcić 3, Bartkowski 3, Wasilewski 3 (82. Velez), Sadlok 2 - Boguski 4 (80. Bałaniuk), Mitrović 2, Cywka 3 (87. Halilović), Llonch 4, Imaz 4 - Carlitos 2

Korona: Alomerović 5 - Rymaniak 3, Dejmek 2, Diaw 2, Kallaste 3 - Cebula 3 (66. Gardawski 2), Żubrowski 3, Możdżeń 3, Petrak 2 (46. Malarczyk 2), Kiełb 4 - Kaczarawa 2 (46. Cvijanović 2)

EKSTRAKLASA: WYNIKI NA ŻYWO. TABELA, TERMINARZ