Wisła Kraków reaktywacja. Patryk Małecki poprowadził zespół do zwycięstwa

2016-10-03 9:06

Wisła Kraków była na dnie, a dziś jest w niebie! Biała Gwiazda w sobotnim spotkaniu prowadziła w Płocku ze swoją imienniczką, Wisłą 2:0, straciła prowadzenie w drugiej odsłonie, ale po trafieniu Patryka Małeckiego zanotowała na swoim koncie kolejny komplet oczek! Oznacza to, że ekipa Dariusza Wdowczyka ma już tyle samo punktów co gracze Legii Warszawa!

Cóż to był za mecz. Zaczęła Wisła, która wyszła na dwubramkowe prowadzenie po golach Mateusza Zachary i Richarda Guzmicsa. Krakowianie prowadzili w pierwszych minutach grę, wydawali się bardziej zdeterminowani, szybsi, lepiej zorganizowani, ale gospodarze chcieli odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. Znakomite spotkanie w strefie środkowej rozgrywał Dominik Furman i to właśnie były gracz Legii Warszawa rozpoczynał większość ataków płoczczan. Najbliżej szczęścia był Jose Kante, ale jego uderzenia wybijał Michał Miśkiewicz, a gdy nawet on mijał się już z futbolówką, to spod ziemi wyrastał Boban Jović. Sygnał do szturmu dał jednak dopiero wspomniany Furman, który wykorzystał rzut karny. Szturm Nafciarzy zakończył w 69. minucie Giorgi Merebaszwili. I gdy wydawało się, że Biała Gwiazda do końca będzie bronić cennego punktu, nieoczekiwanie oszalał Patryk Małecki, który przeprowadził indywidualną akcję i zapewnił krakowianom trzy oczka. Na zegarze wybiła 92. minuta spotkania.

Wisła Płock - Wisła Kraków 2:3 (0:2)
Bramki: Furman 49 (k), Merebaszwili 69 - Zachara 12, Guzmics 34, Małecki 90

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Patryk Stępiński, Przemysław Szymiński, Tomislav Bozić, Kamil Sylwestrzak - Dominik Furman, Maksymilian Rogalski (76' Dimitar Iliew) -  Piotr Wlazło (75' Arkadiusz Reca), Siergiej Kriwiec, Giorgi Merebaszwili - Jose Kante (84' Emil Drozdowicz)

Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz - Boban Jović (58' Tomasz Cywka), Richard Guzmics, Maciej Sadlok, Adam Mójta (51' Rafał Pietrzak), Krzysztof Mączyński, Denis Popović, Rafał Boguski, Patryk Małecki - Mateusz Zachara (87' Arkadiusz Głowacki), Zdenek Ondrasek