Wisła - Legia. Wynik: 4:0. Zapis relacji na żywo.

2010-11-12 22:56

W ligowym klasyku Wisła Kraków niespodziewanie "zmiażdżyła" Legię, gromiąc warszawian aż 4:0. "Biała Gwiazda" wraca do formy, do czołówki, a po wygranej z Legią jednocześnie przeskoczyła rywala w tabeli.

94 min. Koniec meczu! Wisła świętuje - zwycięża i wyprzedza Legię w tabeli.

93 min. Żółta kartka za faul dla Radovicia.

93 min. Kibice Wisły śpiewają hymn swojego klubu.

92 min. Mezenga ambitnie - mocny strzał głową nad bramką.

92 min. Piłka odbija się od kolejnych legionistów, ale o strzale nie ma mowy.

91 min. Jeszcze próba Legii i Bunoza na rzut rożny.

90 min. "Legła Warszawa!". Kibice Wisły chyba nie spodziewali się, że dzisiejszy wieczór będzie dla nich aż tak udany.

89 min. Zmiana w Wiśle. Za Sobolewskiego wchodzi Boukhari.

86 min. Święto na trybunach. "Wisełka trzy punkty ma!"

84 min. GOL! Małecki pokazuje rajd w pole karne Legii, jego strzał broni Machnowskij, ale dobija Wilk! 4:0!!!

83 min. Obrońcy "Białej Gwiazdy" twardo walczą w każdej akcji. Czy jeszcze pozwolą na coś Legii?

82 min. Kolejna wrzutka w pole karne Wisły, ale... znowu bez strzału.

81 min. Piłka po wolnym była tak szybka, że nikt nie zdążył do niej dojść.

80 min. Rzut wolny dla Legii. Ostra wymiana zdań między Paljiciem i Manu.

79 min. Legia długo i mozolnie rozgrywa piłkę. Nic z tego nie wynika.

77 min. Żurawski wchodzi za Pawła Brożka. Bohater Wisły, autor dwóch bramek, nagrodzony oklaskami.

76 min. Teraz akcja Wisły. Gospodarze pobiegali przy polu karnym Legii, ale nie zakończyli tego strzałem.

75 min. Kolejny rzut rożny dla warszawian. Trwa napór Legii, jednak na razie goście nie mogą się przebić przez szczelną defensywę wiślaków.

74 min. Róg dla Legii. Było groźnie, ale na raty radzą sobie obrońcy "Białej Gwiazdy".

73 min. Chavez pewnie blokuje Mezengę w polu karnym Wisły.

72 min. Kirm biega w polu karnym Legii, ale w końcu powstrzymany przez obrońców. Chciał "za dużo"...

71 min. Za Vrdoljaka wchodzi Rybus.

71 min. Wygląda na to, że obrona Wisły nieco się rozluźniła...

70 min. Wrzutka w pole karne Wisły. Mezenga strzela głową w trudnej sytuacji, ale minimalnie nad poprzeczką.

68 min. Znowu piłka pod polem karnym Legii, ale tym razem bez efektu.

67 min. Manu ucieka obrońcom w polu karnym i w ostatniej chwili twardo powstrzymuje go Paljić. Manu przewraca się, ale gwizdek arbitra milczy.

66 min. Tym razem nerwowo po drugiej stronie. Machnowskij jest szybszy od Kirma.

65 min. Próbują legioniści, ale brakuje im pomysłu. Po rozpoczęciu z autu chwilę później piłka jest już w rękach Pawełka.

64 min. "Raz, dwa, trzy - mało!" Fani "Białej Gwiazdy" domagają się kolejnych goli.

62 min. Krakowscy kibice śpiewają: "Legła Warszawa!". Fiesta na trybunach.

61 min. Zmiany w obu drużynach. W Wiśle Wilk za Jirsaka, w Legii Mezenga za Kucharczyka.

60 min. GOL! Paweł Brożek strzela spokojnie w lewy róg bramki. Machnowskij idzie w drugą stronę.

59 min. Kirm, Żurawski, Małecki, Kirm - wszystko w polu karnym Legii i... fauluje bramkarz warszawian. Rzut karny!

58 min. Kontra Legii rozbita jeszcze w środku boiska.

57 min. Rzut wolny dla Wisły. Bunoza strzela głową, ale właściwie bardziej przedłuża wrzutkę niż stwarza zagrożenie dla bramki Machnowskija.

56 min. Cikos przedziera się prawą stroną. W końcu zostaje zatrzymany faulem.

55 min. Kibice śpiewają "Wisła to jest potęga!". Na razie piłkarze potwierdzają to na boisku.

54 min. W pole karne Wisły wchodzi Radović. Mija obrońców "Białej Gwiazdy" jak tyczki, aż do... Chaveza.

53 min. Strzał Borysiuka z 25 metrów z najwyższym trudem broni Pawełek, wybijając piłkę na rzut rożny.

51 min. Kibice Wisły świętują.

50 min. GOL! Brożek odgrywa w polu karnym do Małeckiego, a ten strzela w lewą stronę bramki Machnowskija. Bramkarz nawet się nie ruszył. 2:0!!!

48 min. Emocje rosną. Garguła w polu karnym. Strzela minimalnie obok bramki. Sędzia i tak pokazał jednak spalonego.

47 min. Groźnie w "szesnastce" Legii, ale za sprawą warszawskich obrońców Garguła nie doczekał się na piłkę.

46 min. Najpierw Kucharczyk ogrywa Bunozę pod polem karnym Wisły, ale w ostatecznym rozrachunku jednak góra wiślak.

46 min. Iwański wchodzi za Szałachowskiego i zaczynamy.

A teraz oklaski. Wracających wiślaków ma rozgrzać muzyka z "Piratów z Karaibów".

Legia wraca na murawę. Kibice ćwiczą przed druga połową. Na razie gwizdy.

Czy "Biała Gwiazda" wróci do czołówki i wyprzedzi w tabeli Legię? Po przerwie ciąg dalszy tego szlagierowego spotkania.

Na trybunach trwają też gorące... dyskusje. Jakie nastroje? Chyba niezłe. Wygląda na to, że krakowianie są przekonani o tym, kto wygra mecz. Więc: Kto? Wisła? Zobaczymy. Paweł Brożek na pewno nie poprawił nastrojów legionistom.

Jak rozgrzewają sie kibice Wisły? Dla jednych - herbata, dla innych na murawie... "tańczące pompony", czyli czerwono-biało-niebieskie cheerleaderki. Od razu robi się cieplej.

Każdy może mieć na własność medal Wisły za wicemistrzostwo Polski 2009/2010, a jednocześnie pomóc choremu na stwardnienie rozsiane pracownikowi klubu. Szczegóły na stronie Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków (www.skwk.pl).

Po raz pierwszy od kilkudziesięciu minut trybuny ucichły.

46 min. Goście jeszcze próbują, ale nic z tego. Sędzia ogłasza przerwę.

45 min. Akcja Legii prawą stroną. Piłka na lewe skrzydło. Potężny strzał Kiełbowicza trafia w... kibiców Wisły.

44 min. Zamieszanie w polu karnym gości. Jest groźnie, ale wszystko wyjaśnia sędzia, przerywając gre. Piłka od bramki.

43 min. Kolejny rajd Wisły. Wrzutka Garguły nie dociera do środka pola karnego.

42 min. Do odrabiania strat rzuca się Legia. Tymczasem szybko groźnie kontruje Wisła. Faul na Gargule, przywilej korzyści i Kirm kończy na murawie, z której podnosi się po kilkudziesięciu sekundach.

41 min. GOL! Świetne podanie Jirsaka w pole karne! Tam Paweł Brożek nie jest pilnowany i uprzedza zaskoczonego bramkarza Legii. 1:0!!!

41 min. Kibice z Krakowa przekonują: "Nie dla nas jest porażki smak...". To może remis..?

39 min. Wisła próbuje po raz kolejny, ale obrona warszawian na razie nie zawodzi.

38 min. Mnożą się straty gospodarzy przy wyprowadzaniu piłki, ale Legia nie wie, co z tym zrobić i równie szybko oddaje futbolówkę rywalom.

38 min. Są! Strzelecka seria Wisły. Dwa razy świetnie broni Machnowskij.

37 min. Akcje szybko przenoszą się z jednego pola karnego pod drugie. Tylko jak wygrać mecz, bez oddawania strzałów.

36 min. Rzut wolny dla Legii. Wrzuca Kiełbowicz, ale spokojnie wybija Bunoza.

35 min. Wisła na połowie rywali. Strata Cikosa. Kontrę Legii ręką - zdaniem sędziego - zatrzymuje Chavez.

34 min. Po rzucie wolnym "kotłowanina" w polu karnym Wisły. Pawełek powalił Chaveza, ale ten w końcu podnosi się z murawy.

33 min. Żółta kartka dla Jirsaka za faul na Radoviciu.

32 min. Leży Manu. Małecki oddaje piłkę legionistom, ale ci nie chcą jej wybić.

31 min. Niepewna gra Chaveza, napastnicy Legii bliscy przejęcia piłki.

30 min. Widać, że stawka meczu jest duża. Głównie trwa walka w środku pola. Żadna z drużyn przede wszystkim nie chce stracić bramki.

29 min. Chaos w obronie Wisły. Piłkarze "Białej Gwiazdy" kopią piłkę w niebo, jeden po drugim.

29 min. Długie wybicie Pawełka na drugą stronę, po chwili piłka przy nogach Małeckiego. Ze strzałem radzi sobie Machnowskij.

28 min. Rzut wolny dla gospodarzy. Garguła wrzuca, ale odchodząca piłka spokojnie opuszcza boisko.

27 min. Wybija Kiełbowicz, kiks obrońcy Wisły w środku pola karnego, ale akcję przerywa sędzia. Gra od bramki.

26 min. Legia w polu karnym Wisły, ale sytuację wyjaśnia Cikos. Na chwilę, bo mamy rzut rożny.

25 min. Piłkarze obu drużyn walczą na całego - ale głównie o to, kto ma wybijać piłkę z autu.

24 min. "Akcja" przeniosła się na trybuny. Na murawie niewiele się dzieje, ale krakowianie przekonują, że "Wisełka" jest "super" ("Ole, super Wisełka!").

23 min. Patryk Małecki zatrzymany przez Kiełbowicza. Chwilę później sygnalizacja spalonego - nie zgadzają się z nią kibice gospodarzy. Pojawia się popularna w całym kraju przyśpiewka o Polskim Związku Piłki Nożnej.

21 min. Walka w środku pola. Emocje nieco opadły. Czy to już koniec groźnych akcji na dziś? Na trybunach: "Wisła Pany!".

19 min. Zatrzymany atak Wisły, ale kontra rywali rozbita równie szybko.

18. min. "Żurawia" w polu karnym uprzedził Astiz i oddalił zagrożenie.

17 min. Długa akcja Wisły, ale bez większego pożytku.

15 min. Rzut wolny dla Legii. Wrzuca Kiełbowicz, znikąd pojawia się Komorowski, ale jego "szczupak" wystarcza na strzał obok bramki.

14 min. Tym razem warszawianie w opałach. Wisła zamyka ich na własnej połowie. Sędzia sygnalizuje spalonego.

13 min. Groźna akcja Legii, ale "główkę" broni Pawełek.

12 min. Machnowskij uprzedza szarżującego w polu karnym gości Patryka Małeckiego. Kibice nie ustają w dopingu dla "Białej Gwiazdy".

9 min. Dobra piłka w pole karne do Manu, ale Pawełek jest na posterunku.

8 min. Wisła rozgrywa piłkę na własnej połowie. Legioniści nie garną się do jej odbioru. Na trybunach "Wisła, Wisła!" - powtarzane przez kolejne trybuny.

7 min. Legia jak na razie nie tylko nie stwarza zagrożenia, ale nawet nie dochodzi do piłki - chyba, że po strzałach Wisły.

6 min. Kibice Wisły skandują nazwisko trenera Macieja Skorży. A więc jednak ciepłe powitanie w Krakowie...

5 min. Kontrę gości faulem powstrzymuje Sobolewski (jeszcze na własnej połowie).

4 min. Kolejny atak Wisły. Prawą stroną przedzierał się Cikos, ale Kiełbowicz wybił piłkę na rzut rożny. W zamieszaniu piłka przeszła przez pole karne, bez zagrożenia dla bramki Legii.

2 min. Paweł Brożek mija kolejnych obrońców w polu karnym Legii, ale trafia tylko w boczną siatkę.

1 min. Od razu odważny atak i groźny strzał Wisły - minimalnie nad bramką.

Cały stadion odśpiewał hymn "Białej Gwiazdy". Kibice przygotowali ogromną oprawę w kształcie piłki, w wiślackich barwach.

Obie "jedenastki" wychodzą na murawę.

Większość kibiców na stojąco czeka na to, by obie drużyny pojawiły się na murawie.

Z głośników tradycyjnie dobiega utwór Vangelisa - "Rydwany ognia".

Dzisiejszy mecz obejrzy komplet - ponad 18 tysięcy widzów. Wygląda na to, że wszyscy już tu są. Na stadionie wszystko w czerwono-biało-niebieskich barwach.

Do rozpoczęcia hitu kolejki zostało zaledwie kilka minut.

Znamy już składy obu zespołów.

Wisła Kraków: Pawełek - Cikos, Chavez, Bunoza, Paljić - Małecki, Sobolewski, Garguła, Jirsak, Kirm - Paweł Brożek.

Legia Warszawa: Machnowskij - Jędrzejczyk, Astiz, Komorowski, Kiełbowicz - Manu, Vrdoljak, Borysiuk, Radović, Szałachowski - Kucharczyk.

Czy Wisła Kraków wyjdzie z kryzysu? Czy Legia Warszawa będzie kontynuowała pogoń za ligową czołówką? Który z gigantów polskiej piłki wyjdzie zwycięsko z dzisiejszego starcia?

Przekonaj się o tym śledząc relację na żywo na SE.pl.