LE: Ruch Chorzów wygrał w Kazachstanie

2010-07-02 1:26

Udany start Ruchu Chorzów w eliminacjach do Ligi Europejskiej. Podopieczni Waldemara Fornalika (47 l.) pokonali kazachski Szachtior Karaganda 2:1.

Początek meczu nie ułożył się po myśli chorzowian. Już w 6. minucie, dzięki trafieniu Alana Didicia - Szachtior objął prowadzenie.

Na szczęście jeszcze przed przerwą, Ruchowi udało się wyrównać. Gola zdobył Łukasz Janoszka (23 l.)

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy chorzowianie zadali decydujący cios. W polu karnym faulowany był Sebastian Olszar (29 l.), a z karnego trafił Wojciech Grzyb (36 l.).

Rewanż odbędzie się 8 lipca w Chorzowie. Jeśli podopieczni trenera Fornalika uporają się z tym przeciwnikiem, w kolejnej rundzie - 15 i 22 lipca - spotkają się z Valetta FC z Malty.

Szachtior Karaganda - Ruch Chorzów 1:2 (1:1)

Bramki: dla Szachtiora - Aldin Didic (7); dla Ruchu - Łukasz Janoszka (45), Wojciech Grzyb (48-karny).

Żółte kartki: Aleksiej Suczkow, Anatolij Bogdanow, Siergiej Sarana (Szachtior) - Artur Sobiech (Ruch). Sędzia: Gerhard Grobelnik (Austria).

Szachtior: Siergiej Sarana - Sasa Dordevic, Aleksandr Kislicyn, Aleksiej Danajew, Jewgienij Tarasow - Aschat Borantajew (72-Wadim Borowskij), Anatolij Bogdanow, Aleksiej Suczkow (62-Siergiej Skorych), Gediminas Vicius - Aldin Didic, Andriej Finonczenko.

Ruch: Krzysztof Pilarz - Krzysztof Nykiel (69-Marcin Malinowski), Piotr Stawarczyk, Rafał Grodzicki, Ariel Jakubowski - Wojciech Grzyb, Gabor Straka, Michał Pulkowski, Łukasz Janoszka (85-Damian Świerblewski) - Sebastian Olszar (53-Marcin Zając), Artur Sobiech.