Real Madryt

Autor: East News Real Madryt

Ronaldo i spółka rozbili włoski mur. Real znów wygrał Ligę Mistrzów!

2017-06-04 0:51

Real Madryt dokonał historycznej rzeczy. Jako pierwszy klub zdołał obronić Ligę Mistrzów! "Królewscy" wygrali te rozgrywki w poprzednim sezonie, a w tym znów mogli wznieść w górę trofeum za wygranie Champions League. Puchar dla Realu przypieczętował genialny Cristiano Ronaldo, który zabił marzenia Gianluigiego Buffona. Legendarny bramkarz stracił w tym spotkaniu więcej goli, niż we wszystkich poprzednich w LM (2016/2017), licząc fazę grupową i pucharową.

Przed tym meczem wszyscy neutralni kibice chcieli, aby to Juventus wygrał Ligę Mistrzów dla Gianluigiego Buffona. Legenda włoskiej piłki ma już 39 lat i pewnie to była dla niej ostatnia szansa na wygranie Ligi Mistrzów po raz pierwszy w karierze. Niestety, na swojej drodze spotkał Cristiano Ronaldo, który nie miał żadnej litości.

Portugalczyk dwukrotnie pokonał Buffona. Najpierw na 1:0, w pierwszej połowie, a za drugim razem trafił na 3:1, nie pozostawiając złudzeń, która ekipa wygra ten finał. Po 45 minutach wydawało się, że "Stara Dama" nawiąże równorzędną walkę z Realem. Wtedy był remis 1:1. Wyrównał po cudownej akcji, chyba najpiękniejszej w tej edycji Ligi Mistrzów, Mario Mandżukić.

Juventus przegrał jednak na własne życzenie. Po przerwie zupełnie stanął. Piłkarze z Turynu oddali inicjatywę rywalom, a ci szybko ją wykorzystali, strzelając aż trzy gole. "Królewscy" w pełni zasłużyli na wygraną w Cardiff i obronę Ligi Mistrzów!

Juventus Turyn - Real Madryt 1:4 (1:1)
Mario Mandżukić 27 - Cristiano Ronaldo 20, 64, Casemiro 61, Marco Asensio 90

Żółte kartki: Paulo Dybala, Miralem Pjanić, Alex Sandro, Juan Cuadrado x2 (czerwona) - Sergio Ramos, Dani Carvajal, Toni Kroos

Juventus: Buffon – Barzagli (66. Cuadrado), Bonucci, Chiellini – Dani Alves, Pjanić (71. Marchisio), Dybala (78. Lemina), S. Khedira, Alex Sandro – Higuain, Mandżukić

Real: Navas – Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo – Kroos (89. Morata), Casemiro, Modrić – Isco (82. Asensio), Benzema (78. Bale), Ronaldo