Wisła demoluje!

2008-08-06 23:09

Chyba nikt nie spodziewał się tak łatwego meczu rewanżowego z Beitarem Jerozolima. Wisła rozgromiła mistrza Izraela 5:0. Teraz prawdziwa przeszkoda do LM - FC Barcelona.

Krakowianie znakomicie rozpoczeli spotkanie z izraelskim zespołem. Od pierwszej minuty ruszyli na bramkę przeciwnika. W 7. minucie spotkania przed polem karnym faulowany przez Dereka Boatenga był Tomas Jirsak. Do piłki podszedł Mauro Cantoro i znakomicie przymierzył. Bramkarz Beitaru był bez szans.

"Biala Gwiazda" nie zwalniała tempa - raz po raz nękała defensywę przeciwnika. Mistrz Izraela nie potrafił w żaden sposób zagrozić bramce strzeżonej przez Mariusza Pawełka. Ataki gospodarzy przyniosły efekt. W pole karne wpadł Marcin Baszczyński i został zahaczony przez jednego z obrońców Beitaru. Sędzia wskazał na jedenasty metr. Na wykonanie rzutu karnego zdecydował się Cleber. Brazylijczyk bez problemu podwyższył na 2:0.

Podopieczni Macieja Skorży grali jak z nut. Chyba nikt nie spodziewał się, że przedostawanie się pod bramkę Beitaru przyjdzie Wiśle tak łatwo. Po ponad pół godzinie gry gospodarze cieszyli się z kolejnego gola. Świetny w tym meczu Rafał Boguski świetnie podał do Pawła Brożka, a ten sam na sam z golkiperem celnie przymierzył w dolny róg bramki.

Jesli piłkarze Wisły imponowali w pierwszej połowie, to zagranie Wojciecha łobodzińskiego w 57. minucie przyćmiło wszystko to, co działo sie na boisku do tej pory. Reprezentant Polski kapitalnie podał Juniorowi Diazowi z przewrotki, a lewy obrońca gospodarzy strzałem z pierwszej piłki wbił futbolówkę do siatki.

Kolejne bramki mogli strzelic jeszcze Boguski i Brożek. Beitar wyglądał na kompletnie rozbity. A gwóźdź do trumny wbił w końcowce Andrzej Niedzielan. Trybuny szalały. Wisła zagra o Ligę Mistrzów z Barceloną. Będzie bardzo ciężko, ale jeśli zagra w podobnym stylu to szansa jest. W środowy wieczór Leo Messi i spółka na pewno bili Polakom brawo.

Wisła Kraków - Beitar Jerozolima 5:0 (3:0)
1:0 Mauro Cantoro 9 min; 2:0 Cleber (k) 25 min; 3:0 Paweł Brożek 36 min; 4:0 Junior Diaz 57 min; 5:0 Andrzej Niedzielan 88 min

Żółte kartki: Paweł Brożek, Cantoro, Piotr Brożek - Tal, Ben-Yosef, Itzhaki, Abreu, Fernandez
Sędzia: Duarte Nuno Pereira Gomes (Portugalia)

Wisła: Pawełek - Baszczyński, Diaz, Cleber, Piotr Brożek - Łobodziński (72 Małecki), Sobolewski, Cantoro, Jirsak (67 Niedzielan), Boguski (78 Dawidowski) - Paweł Brożek

Beitar: Kale - Alvarez, Ben-Yosef, Banado, Ziv - Baruchyan, Boateng, Tal (61 Tamuz), Ohaion (46 Fernandez), Zandberg (46 Itzhaki) - Abreu