MŚ 2018: Peru wygrało z Australią na otarcie mundialowych łez

2018-06-26 18:01

Przed tym meczem to Australijczycy mieli jeszcze iluzoryczne szanse na awans do fazy pucharowej, ale Socceroos nie dali rady w trzecim meczu grupowym Peruwiańczykom i rozgrywki zakończyli na ostatnim miejscu w tabeli grupy C, z jednym punktem na koncie. Bramkami Andre Carillo i Paulo Guerrero reprezentacja Peru otarła łzy swoim kibicom, którzy liczyli, że w Rosji zostaną nieco dłużej, a tymczasem muszą pakować walizki i wracać do Ameryki Południowej.

Choć Australijczycy sprawiali przed przerwą lepsze wrażenie, to reprezentacja Peru schodziła na przerwę z prowadzeniem 1:0. Piłkarze z Ameryki Południowej zdobyli pierwszą bramkę na MŚ 2018 i tym samym pierwszą na mundialu od 1982 roku. Jej strzelcem był Andre Carillo, który idealnie naszedł na podanie Paulo Guerrero i strzałem z woleja precyzyjnie umieścił piłkę w siatce.

Pod bramką Pedro Gallese działo się zdecydowanie więcej. Blisko bramki był Matt Leckie, któremu zostało tylko wykończenie akcji Robbiego Kruse'a. Skrzydłowego "Kangurów" powstrzymał jednak w ostatniej chwili obrońca Peru. Na listę strzelców wpisać mógł się aktywny Tom Rogić. Ofensywny pomocnik przedryblował kilku rywali, wpadł w pole karne i uderzył na bramkę, ale jego strzał obronił nogami bramkarz. Australijczycy oddawali sporo uderzeń, ale mieli wyraźny kłopot z celnością. Prezentowali się naprawdę nieźle, ale po pierwszej połowie przegrywali.

Druga odsłona świetnie rozpoczęła się dla Peruwiańczyków. Nieco przypadkowo piłka trafiła do Paulo Guerrero, a ten nie kalkulował tylko strzelił na bramkę. Nie kopnął mocno, lecz precyzyjnie i po raz drugi bezradny był Matt Ryan.

Drugi stracony gol nie załamał Australijczyków. Ich szanse diametralnie zmalały, ale "Socceroos" ambitnie walczyli do ostatniej minuty. Stworzyli kilka groźnych sytuacji, ale brakowało im tego dnia po trochu wszystkiego: precyzji, szczęścia, umiejętności. Paradoksalnie wynik mógł zmienić dwukrotnie australijski obrońca Aziz Behich, ale najpierw uderzył obok słupka, a następnie źle podał Timowi Cahillowi.

Mecz zakończył się wynikiem 0:2, dzięki czemu Peru zakończyło mundial na trzecim miejscu grupy C. Australia wylądowała na ostatniej pozycji. Do fazy pucharowej awansowali z pierwszego miejsca Francuzi, a z drugiego Duńczycy.

Australia - Peru 0:2 (0:1)

Bramki: Andre Carillo 18, Paulo Guerrero 50

Żółte kartki: Mile Jedinak, Daniel Arzani, Tom Rogić, Mark Milligan - Yoshimar Yotun, Paulo Hurtado

Australia: Ryan - Risdon, Milligan, Sainsbury, Behich - Leckie, Mooy, Jedinak, Rogić (72. Irvine), Kruse (58. Arzani) - Jurić (53. Cahill)

Peru: Gallese - Advincula, Ramos, Santamaria, Trauco - Carrilo (79. Cartagena), Tapia (63. Hurtado), Yotun (46. Aquino), Cueva, Flores - Guerrero