Maroko

i

Autor: Cyfrasport Maroko

Policja się szykuje!

Paryska policja szykuje się na Francja - Maroko! Zastosowali nadzywczajne środki, boją się zamieszek!

2022-12-14 7:24

Mecz Francji z Marokiem powinien dostarczyć naprawdę wielkich emocji fanom piłki nożnej. Jednak w Paryżu, starcie tych obu reprezentacji traktowane jest ze szczególną uwagą nie tylko przez walor sportowy, ale także kibicowski. Paryska policja zamierza podjąć nadzwyczajne środki po to, aby nie doszło do zamieszek z udziałem Francuzów i licznie zamieszkujących Francję Marokańczyków.

Starcie Francji z Marokiem powinno być wielkim świętem dla obu tych reprezentacji. Z jednej strony, Marokańczycy pojawią się na półfinale światowego czempionatu jako pierwsza drużyna z Afryki, a z drugiej strony fani "Les Blues" będą liczyć na to, że ich drużyna narodowa powtórzy mistrzowski sukces sprzed 4 lat. We Francji starcie traktowane jest jednak jako spotkanie o podwyższonym stanie ryzyka. Władze w Paryżu boją się, że może dojść do zamieszek, to też w stolicy Francji podjęto specjalne środki bezpieczeństwa.

Francuska policja przygotowywana do meczu Maroko - Francja. Boją się zamieszek

O ile cały świat mecz Francuzów z Marokańczykami będzie traktował w rodzaju piłkarskiego święta, o tyle w Paryżu starcie to traktowane jest jako ryzykowne. Wszystko przez fakt, że stolicę Francji zamieszkuje bardzo wielu Marokańczyków, którzy mogą chcieć w żywiołowy sposób dopingować swojej drużynie. Władze miasta ubezpieczyły się na tą okoliczność i planują wyprowadzić na ulice aż dziesięć tysięcy funkcjonariuszy, którzy mają pilnować porządku w trakcie spotkania.

- Paryska policja jest jednak przygotowana na potencjalne zamieszki z udziałem marokańskich, ale także francuskich kibiców. W środę w stan gotowości będzie postawionych aż dziesięć tysięcy policjantów - poinformował minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin.

Sonda
Francja - Maroko: Kto awansuje do finału?
KFC w Katarze - TEST. Jak smakuje i ile kosztuje

Maroko WYGRYWA mundial w Katarze? Jak naprawdę wypadli Polacy?

Posłuchaj najnowszego odcinka podcastu SUPER SPORT!

Listen to "KUBACKI W GAZIE, Maroko już wygrało w Katarze" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze