Skandal przy hymnach przed Albania - Polska

i

Autor: Twitter Skandal przy hymnach przed Albania - Polska

Albańczycy przepraszają za zachowanie kiboli. Wyjątkowe zachowanie, tego nikt się nie spodziewał

2021-10-14 11:49

Wtorkowy mecz Albania - Polska przyniósł ze sobą także spore kontrowersje związane z nagannym zachowaniem miejscowych kibiców. "Biało-czerwoni" - zarówno drużyna, jak i fani - mogli czuć się bardzo pokrzywdzeni. Tym milej można odebrać gest, o który Albańczycy pokusili się już kilkadziesiąt godzin po zakończeniu spotkania piłkarskiego.

Pojedynek na Bałkanach był szalenie istotny dla losów eliminacji do mistrzostw świata w wykonaniu reprezentacj Polski. Porażka Polaków prawdopodobnie sprawiłaby bowiem, że droga awansu na mundial w Katarze zostałaby zamknięta bezpowrotnie. Na całe szczęscie podopieczni selekcjonera Paulo Sousa zdołali obronic się na boisku i pokonali gospodarzy 1:0. Tuż po golu Karola Świderskiego doszło jednak do karygodnego zachowania albańskich kibiców, przez co spotkanie przerwano na kilkanaście minut.

Polscy kibice zaatakowani w Albanii - ZDJĘCIA

Już przed rozpoczeciem spotkania z krewkimi Albańczykami musieli zmierzyć się polscy kibice, którzy zostali zaatakowani na jednej z ulic w Tiranie. W trakcie samego spotkania natomiast piłkarze zostali obrzuceni kubkami po piwie, butelkami wody, a nawet telefonami. Przekaz płynący z tej sytuacji wyglądał jasno - mieszkańcy Albanii są nastawieni do Polaków bardzo negatywnie i dali im odczuć, że nie są mile widzianymi goścmi w ich kraju. Inaczej już jednak niektórzy zachowywali się w... sieci.

Zobacz też: Te wiadomości o Robercie Lewandowskim to hit. Wielka chwila nadchodzi? Coraz większe nerwy

Pod tym filmem zamieszczonym na kanale "Super Expressu" można przeczytać już zdecydowanie odmienne opinie Albańczyków. "Miłośc dla Polski z Albanii, my tacy nie jesteśmy, ale chuligani są wszędzie... Przepraszam" - głosi jeden z komentarzy. W innym czytamy natomiast: "To po prostu to, co dzieje się na świecie. Niestety. Żałuję tego zachowania względem spokojnych Polaków".

Jak widać zatem, niektórzy Albańczycy poczuli wię wezwani do wyjaśnienia całej sprawy, tak, aby historia tego meczu nie rzutowała na dalsze relacje polsko-albańskie w przyszłości.

SKANDAL! Polscy piłkarze OBRZUCENI BUTELKAMI przez albańskich kibiców
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze