Awantura na meczu Polska - Włochy U-19

Autor: YouTube/Łączy nas piłka TV Awantura na meczu Polska - Włochy U-19

Wybuchło zamieszanie

Awantura na meczu reprezentacji Polski! Było gorąco, karma wróciła niezwykle szybko

2022-09-27 17:48

Mecz reprezentacji Polski U-19 z rówieśnikami z Włoch dostarczył ogromnych emocji. Biało-Czerwoni grali o awans do mistrzostw Europy i wydawało się, że stracili zwycięstwo w grupie eliminacyjnej w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Wówczas wybuchła olbrzymia awantura związana ze skandalicznym zachowaniem włoskiego piłkarza. Zrobiło się gorąco, ale karma wróciła do Włochów niezwykle szybko.

Awantura na meczu reprezentacji Polski! Było gorąco

Przed wtorkowym meczem sytuacja w grupie 5 była niezwykle emocjonująca. Polscy piłkarze do lat 19 prowadzili z kompletem sześciu punktów, ale podejmowali u siebie teoretycznie najmocniejszych Włochów. Ci niespodziewanie przegrali w pierwszym spotkaniu z Estonią i razem z nią mieli po trzy punkty, z kolei Estończycy grali na własnym boisku z Bośnią i Hercegowiną. Realnym zagrożeniem było odpadnięcie Włochów, tym bardziej że do 93. minuty remisowali oni z Polską 0:0. Wtedy wydawało się, że wydarzył się cud. Reprezentanci Italii otrzymali rzut karny w ostatniej minucie doliczonego czasu gry i skrzętnie z tego skorzystali. Wygrali mecz 1:0 i byli pewni, że wygrali eliminacje, gdyż w Estonii widniał remis 2:2. Poczuli się zbyt pewnie i jeden z Włochów manifestował radość tuż przed twarzą polskiego piłkarza. Nic dziwnego, że wybuchła awantura.

Gorące sceny na meczu Polska - Włochy U-19. Karma wróciła niezwykle szybko

Obie drużyny starły się na murawie i doszło do ostrych przepychanek. Zamieszanie wywołał Antonio Raimondo z Bolognii, ale zarówno Włosi, jak i Polacy ruszyli sobie do gardeł. Sędziowie i członkowie sztabów szkoleniowych postarali się o uspokojenie sytuacji. Najlepiej zrobił to jednak los. Karma błyskawicznie wróciła do Włochów, bowiem w Estonii padła bramka na 3:2 dla gospodarzy i to oni zajęli miejsce premiowane awansem! Włosi pomimo zwycięstwa spadli na trzecie miejsce i najprawdopodobniej odpadli już z eliminacji do ME 2023.

Po meczu Walia - Polska internauci stworzyli znakomite memy:

Czy piłkarze odniosą sukces na mistrzostwach świata w Katarze?
Żenujące zachowanie Krychowiaka. Zakpił z dziennikarzy po meczu z Walią. Futbologia Przemka Ofiary