El. do młodzieżowych ME. Rosja - Polska 4:1. Koniec marzeń biało-czerwonych o awansie

2012-09-06 21:08

Młodzieżowa reprezentacja Polski do lat 21 przegrała z rówieśniki z Rosji 1:4 w meczu eliminacji do mistrzostw Europy. Biało-czerwoni pogrzebali tym samym swoje szanse na awans do turnieju finałowego.

Wynik spotkania w 7. minucie otworzył znajdujący się ostatnio w wybornej dyspozycji Artur Sobiech. Choć podopieczni Stefana Majewskiego przeważali, to popełniali proste błędy w obronie, które okazały się decydujące dla losów rywalizacji.

Kwadrans później było 1:1 po trafieniu Szoty Bibiłowa i takim właśnie wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania. W drugiej odsłonie meczu biało-czerwoni narzucili swój styl gry i zdecydowanie naciskali na rywali. Świetnych okazji nie potrafili jednak wykorzystać kolejno Michał Żyro i Marcin Kamiński.

Odpowiedź Sbornej przyszła w 74. minucie, kiedy Denis Czeryszew strzałem z dystansu dał prowadzenie Rosjanom. Skomplikowaną sytuację biało-czerwonych pogorszył po chwili Daniel Łukasik, który został ukarany czerwoną kartką. W samej końcówce Polaków dobili Fiedor Smołow i ponownie Czeryszew.

0:1 - Artur Sobiech (7. minuta)
1:1 - Szota Bibiłow (22.)
2:1 - Denis Czeryszew (74.)
3:1 - Fiedor Smołow (88.)
4:1 - Denis Czeryszew (90.)

Składy:

Rosja: Zabołotny - Całłagow, Cziczerin, Bielajew, Łogaszow - Jakowlew (71. Grigorjew), Pietrow, Szatow, Bibiłow (80. Zotow), Czeryszew - Kanunnikow (46. Smołow)

Polska: Skorupski - Olkowski, Byrtek (20. Malarczyk), Kamiński, Dziwniel - Kupisz (57. Żyro), Łukasik, Matras, Klich, Milik (70. Świerczok) - Sobiech