Islandia - Węgry

Autor: East News Islandia - Węgry

Euro 2016: Islandia - Węgry 1:1. Nemanja Nikolić uratował remis!

2016-06-18 22:12

Islandia - Węgry 1:1 w meczu grupy F Euro 2016. Napastnik Legii Warszawa Nemanja Nikoić uratował remis Węgrom! Wszedł z ławki w drugiej połowie i choć sam gola nie strzelił, to miał ogromny udział przy bramce samobójczej Saevarssona. Islandczycy nie zdołali dowieźć skromnego prowadzenia do końca spotkania. Objęli je po dość kontrowersyjnym rzucie karnym.

Węgrzy kontrolowali mecz z Islandią w pierwszej połowie. Mieli więcej posiadania piłki, stwarzali sobie groźniejsze sytuacje podbramkowe, ale brakowało im celnych strzałów. Aktywny kapitan reprezentacji Balazs Dzsudzsak nie mógł znaleźć partnerów w polu karnym, a raz po raz szukał ich dokładnymi dośrodkowaniami. W 39. minucie Islandczyków podłączył do prądu sędzia główny tego spotkania. Podyktował rzut karny za faul, którego naszym zdaniem nie było. Kontrowersyjną "jedenastkę" na gola zamienił klubowy kolega Łukasza Fabiańskiego ze Swansea City Gylfi Sigurdsson.

W drugiej części meczu Madziarzy na wszelkie sposoby starali się wyrównać, ale w tym pomogły dopiero trafione zmiany. Jedną z z nich był Nemanja Nikolić. Snajper drużyny mistrza Polski pojawił się na boisku w 68. minucie. Nie miał okazji do strzelenia gola, ale na dwie minuty przed końcem świetnie dograł w pole karne, gdzie akcję wykończył... obrońca Islandii Saevarsson. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Węgrzy mają już cztery punkty w grupie F i są prawie pewni awansu. Islandczycy z dwoma "oczkami" na koncie potrzebują zwycięstwa z Austrią w ostatnim meczu.

Islandia - Węgry 1:1 (1:0)
Gylfi Sigurdsson 39 (k) - Saevarsson 88 (s)

Islandia: Halldorsson – Saevarsson, Arnason, Sigurjonsson, Skulason – Gudmundsson, Gunnarsson (67' Hallfredsson), Gylfi Sigurdsson, Birkir Bjarnason – Bodvarsson (70' Finnbogason), Sigthorsson (85' Gudjohnsen)

Węgry: Kiraly – Lang, Guzmics, Juhasz (87' Szalai), Kadar – Kleinheisler, Gera, Nagy – Dzsudzsak, Priskin (68' Bode), Stieber (68' Nikolić)

Żółte kartki: Finnbogason, Saevarsson - Kadar, Kleinheisler