yt footbologia

i

Autor: GRAFIKA SE Katarzyna Matyjaszewska

Jan Tomaszewski o przyjeździe WAGs na kadrę: Czy Lewandowski nagle pójdzie pić alkohol z żoną? | Futbologia

2021-05-25 16:32

W środę w ośrodku w Opalenicy pojawiły się partnerki i rodziny piłkarzy reprezentacji Polski i zostaną na zgrupowaniu przez kilka dni. Według Jana Tomaszewskiego (73 l.) to bardzo dobry pomysł, który pomoże kadrowiczom zapomnieć o stresie przed Euro 2020. Tomaszewski dał na przykład Roberta Lewandowskiego i jego żonę Annę Lewandowską. - To co, Lewandowski pójdzie do rodziny i zacznie z małżonką jakieś brewerie robić czy pić alkohol? Oni to wszystko mogą robić w domu, a tego nie robią. To są profesjonaliści! - podkreśla Tomaszewski.

Piłkarze spotykali się z rodzinami również podczas przedturniejowych zgrupowań za czasów Adama Nawałki, ale teraz najbliżsi będą mogli mieszkać w tym samym hotelu. Jan Tomaszewski uważa, że to świetna decyzja i nie obawia się, że to odciągnie piłkarzy od myślenia o piłkarskim celu – Euro 2020. - To tak samo, jakby przed meczem w Lidze Mistrzów piłkarze musieli być koszarowani na tydzień – uważa Tomaszewski. - Wystarczy skoszarowanie dzień przed meczem, a wcześniej normalnie żyją z rodzinami. To samo trzeba zrobić tutaj. To są ludzie, mają potrzeby rodzinne. Bardzo fajnie, że tak się stało. Nie można tworzyć czego, co jest niemożliwe. To co, piłkarze mają chodzić po ulicach i podrywać dziewczyny? Nie! Trzeba stworzyć takie same warunki na zgrupowaniu, jak podczas ligowej młócki. Żony, dzieci tylko mogą im pomóc, żeby złagodzić stres przed meczem – podkreśla.

Robert Lewandowski ZASZCZEPIŁ SIĘ przeciwko COVID-19! Wcześniej nie był przekonany

Jan Tomaszewski o przyjeździe WAGs na kadrę: Czy Lewandowski nagle pójdzie pić alkohol z żoną? | Futbologia

Ekspert „Super Expressu” wspomina, że za jego czasów partnerki i rodziny nie mogły przebywać z piłkarzami podczas zgrupowań.

- Wtedy były takie zwyczaje. To było złe. Teraz cały świat działa inaczej. Piłkarze muszą mieć normalne życie. To co, Lewandowski pójdzie do rodziny i zacznie z małżonką jakieś brewerie robić czy pić alkohol? Oni to wszystko mogą robić w domu, a tego nie robią. To są profesjonaliści! - zaznacza Tomaszewski, który cieszy się, że wszyscy piłkarze, bez wyjątków, musieli pojawić się na zgrupowaniu tego samego dnia. - Jeśli wszyscy przyjeżdżają, to jest poczucie, że wszyscy są równi. Na przykład Robert Lewandowski musi być na tych treningach. Musi wiedzieć, jak ci zawodnicy z tyłu będą z nim współpracować, jaka będzie taktyka zespołu – uważa.

Sławomir Peszko powiedział o szansach Polki na Euro 2021. Padły mocne słowa, brak litości dla kolegów

Co wiesz o Robercie Lewandowskim?

Pytanie 1 z 10
Czym zajmuje się małżonka Lewandowskiego, Anna?
Najnowsze