Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański

i

Autor: CyfraSport Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański

Jan Tomaszewski wie, kto powininen bronić na Euro! Zwraca uwagę na jedną kwestię

2021-04-30 10:54

Mistrzostwa Europy są za pasem. Już w połowie czerwca reprezentacja Polski rozpocznie bój o miano najlepszej drużyny Starego Kontynentu. A kto będzie strzegł bramki "Biało-czerwonych" od samego początku - Wojciech Szczęsny czy Łukasz Fabiański? Ze swoją radą portugalskiemu selekcjonerowi drużyny, Paulo Sousie, spieszy prawdziwa legenda polskiej kadry, Jan Tomaszewski. Były golkiper nie ma żadnych wątpliwości!

Nadchodzi Euro

Wszyscy fani polskiej kadry z niecierpliwością wyczekują momentu, w którym wystartują mistrzostwa Europy. Jak pójdzie "Biało-czerwonym" pod wodzą nowego selekcjonera, Paulo Sousy? To wszystko stanowi ogromną zagadkę. W ostatnich dniach natomiast polski zespół dowiedział się, że rozegra swoje pjedynki grupowe w Petersburgu oraz Sewilli. W Rosji będzie pojedynkował się ze Słowacją oraz Szwecją, w Hiszpanii natomiast spróbuje sprostać gospodarzom. Zwłaszcza ostatnie z wymienionych wyzwań brzmi bardzo potężnie.

Anna Lewandowska rozpaliła Instagrama

Tomaszewski się określił

Jak zawsze pojawia się też "odwieczny" dylemat - kto powinien strzec polskiej bramki, Wojciech Szczęsny czy Łukasz Fabiański? Wyrobione zdanie w tym temacie ma legendarny bramkarz reprezentacji, Jan Tomaszewski. - Proszę nie zapominać, że w West Hamie grają troszeczkę słabsi zawodnicy niż w Juventusie. Na co dzień chciałbym obronić dziesięć strzałów Ronaldo. Jeśli codziennie trenuję z najlepszymi na świecie, to moja wartość rośnie. Fabiański nie ma takich treningowych sparingpartnerów jak Szczęsny. Cieszmy się z tego, że w bramce mamy spokój. Wojtek Szczęsny powinien być podstawowym bramkarzem na Euro, niech tak zostanie - podkreśla były reprezentant dla "Super Expressu".

QUIZ. Przed wami Wojciech Szczęsny. Wszystko wiecie o bramkarzu reprezentacji Polski i Juventusu Turyn?

Pytanie 1 z 10
W jakim mieście urodził się Wojciech Szczęsny?

Emocje rosną

I dodaje: - Życzę Paulo Sousie, żeby trafił z tym składem. Na Euro wszystkie trzy mecze są równe i trzeba w nich grać na sto procent. To jest najważniejsze.

W kolejnych tygodniach emocje związane z nadchodzącymi mistrzostwami Europy z pewnością będą tylko rosły. W swoich klubach natomiast zarówno Wojciech Szczęsny jak i Łukasz Fabiański do samego końca zaangażowani są w walkę o wywalczenie miejsca w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Taki fakt jednak dla West Hamu jest nobiltacją, dla Juventusu zaś - potężnym rozczarowaniem.

Tomaszewski: Euro w Sewilli? Niech się martwią Hiszpanie!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze