Fernando Santos

i

Autor: Cyfra Sport Fernando Santos

Oficjalnie!

Jest oficjalny komunikat PZPN! Santos zwolniony. Takimi słowami pożegnał się z Polską, wymowne zdanie

2023-09-13 17:41

Oficjalnie: Fernando Santos nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski! 13 września PZPN rozwiązał kontrakt z Portugalczykiem, co ogłoszono w mediach związku. Przygoda Santosa z Biało-Czerwonymi była jedną wielką klęską, ale po wszystkim niespełna 69-latek zachował klasę przy pożegnaniu.

Chociaż kończymy naszą współpracę, jestem wdzięczny za to, że prowadziłem polską reprezentację i życzę wszystkiego najlepszego Polsce i jej mieszkańcom, którzy tak dobrze mnie przyjęli, kiedy tu mieszkałem – powiedział Fernando Santos, cytowany przez oficjalną stronę PZPN. Portugalczyk prowadził reprezentację Polski w sześciu spotkaniach, w których odniósł trzy zwycięstwa i trzy porażki. Pod jego wodzą Biało-czerwoni nie wygrali żadnego wyjazdowego meczu, a jedyne zwycięstwa odnieśli na PGE Narodowym - z Albanią (1:0) i Wyspami Owczymi (2:0), a także towarzysko z Niemcami (1:0). Czarę goryczy przelały jednak klęski na wyjazdach z Czechami (1:3), Mołdawią (2:3) i Albanią (0:2). Santos zostawił Polskę na przedostatnim miejscu w grupie eliminacji do Euro 2024.

Oficjalny komunikat PZPN: Fernando Santos zwolniony

Dziękuję trenerowi Santosowi za pracę z naszą drużyną narodową i życzę mu powodzenia w kolejnych sportowych wyzwaniach – powiedział Cezary Kulesza. Prezes PZPN po zwolnieniu Santosa zapowiedział też, że priorytetem jest teraz prezentacja jego następcy. 

Wybór nowego selekcjonera jest teraz dla zarządu PZPN kwestią priorytetową, dlatego niebawem poinformujemy, kiedy odbędzie się prezentacja nowego trenera – dodał 61-latek. Oznacza to, że po Paulo Sousie, Czesławie Michniewiczu i Fernando Santosie, czeka go wybór czwartego selekcjonera w trakcie zaledwie dwuletniej kadencji.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze