Kacper Przybyłko na pomoc "Strażakom". Nowy klub polskiego napastnika w MLS

2022-01-22 19:51
Kacper Przybyłko, napastnik Philadelphia Union
Autor: PHILADELPHIA UNION Kacper Przybyłko, napastnik Philadelphia Union

Polski napastnik Kacper Przybyłko zmienił klub w MLS. Były reprezentant polskiej młodzieżówki U-21 dołączył do zespołu Chicago Fire, z którym związał się kontraktem do końca 2023 roku.

Przybyłko od września 2018 roku z powodzeniem występował w Philadelphii Union. Ostatnie miesiące były również udane dla napastnika urodzonego w niemieckim Bielefeld. Zdobył tytuł króla strzelców Ligi Mistrzów CONCACAF, w której jego drużyna dotarła do półfinału. A w 34 meczach sezonu ligowego 2021 zdobył 12 goli. Okazało się, że ostatnich w barwach tej drużyny. Jego klub zarobił na transferze 1,15 mln USD, płatnych w dwóch ratach. Przybyłko trafił do jednego z najbardziej polskiego klubu ligi MLS , i nie tylko ze względu na liczbę Polaków mieszkających w Chicago. Barwy popularnych „Strażaków” reprezentowali m.in. Robert Warzycha, Piotr Nowak. Ten drugi był prawdziwą legendą klubu. Ze „Strażakami” zdobył mistrzostwo i dwukrotnie Puchar USA. Przybyłko będzie miał okazję kontynuować dobre polskie tradycje w drużynie prowadzonej obecnie przez trenera Ezrę Hendricksona. - Jesteśmy zadowoleni, że zawodnik pokroju Kacpra dołącza do naszego zespołu. Chcieliśmy pozyskać napastnika z doświadczeniem w MLS, a Przybyłko w trzech ostatnich sezonach był bardzo skuteczny - powiedział Georg Heitz, dyrektor sportowy klubu z Chicago.

Karol Świderski zagra w Charlotte FC. Znamy szczegóły umowy, astronomiczna gaża! [TYLKO U NAS]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze