Kim jest Kamil Grosicki? Sylwetka napastnika reprezentacji Polski: klub, żona rodzina

2021-05-06 11:03 Damian Okła
Kamil Grosicki
Autor: Cyfra Sport Kamil Grosicki

Gdyby trzeba było wymienić kilku piłkarzy, bez których ciężko wyobrazić sobie reprezentację Polski, to na czołowych miejscach na pewno znalazłby się Kamil Grosicki. 32-latek ze Szczecina na każdym kroku podkreśla, że grać orzełkiem na piersi to dla niego sprawa najwyższej wagi. I mimo zawirowań z grą w klubie Grosicki zawsze jest gotowy, aby stawić się na zgrupowaniu biało-czerwonej kadry. I zawsze daje z siebie sto procent.

Grosickiemu może nie iść w klubie, może mieć problemy z regularnymi występami w zespole, ale gdy tylko pojawia się na boisku w biało-czerwonej koszulce, nie ma mowy o odpuszczaniu. Jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników, którzy wciąż mają miejsce w reprezentacji. Jego debiut przypadł na 2008 rok i od tamtej pory w zasadzie regularnie otrzymuje powołania. Czasami można narzekać na poziom prezentowany przez Grosickiego w reprezentacji, ale w wielu spotkaniach udowadniał, że potrafi być wartością dodaną dla tej drużyny. Zawsze pracuje na całej długości i szerokości boiska, co potrafi ująć liczną część kibiców. Można jedynie żałować, że skrzydłowy nie znalazł sobie klubu, w którym zostałby na zdecydowanie dłuższy okres, co mogłoby przełożyć się na stabilizację jego formy. Bo ostatnio z regularnymi występami jest problem.

Spis treści

  1. Kamil Grosicki klub
  2. Kamil Grosicki reprezentacja
  3. Kamil Grosicki żona i dzieci
  4. Kamil Grosicki

Kamil Grosicki klub

Grosicki nigdy nie ukrywał, że jego marzeniem jest gra w Premier League. To marzenie udało się zrealizować w sezonie 2016/17, kiedy to w barwach Hull City rozegrał piętnaście spotkań na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Anglii. W zespole "Tygrysów" spędził trzy lata i był jedną z kluczowych postaci tego zespołu. W styczniu 2020 roku przeniósł się jednak do West Bromwich Albion, gdzie nie ma już tak mocniej pozycji i rzadko kiedy ma okazję zagrać większą liczbę minut. Dlatego też spekulowano, że zimą 2021 roku może trafić do Legii Warszawa.

Kamil Grosicki reprezentacja

Spowodowane było to rzecz jasna zbliżającym się Euro 2020 i chęcią pokazania się selekcjonerowi. Do transferu jednak nie doszło i Grosicki po dwunastu latach nie wrócił na Łazienkowską. Jednak gorszy moment w klubie skrzydłowego raczej nie przełoży się na brak powołania. Grosicki kadrze zawsze dawał dużo i był motorem napędowym niezliczonej liczby akcji. Od jego debiutu minęło już ponad trzynaście lat i w tym czasie 83 razy zagrał z orzełkiem na piersi i zdobył 17 bramek.

Kamil Grosicki żona i dzieci

Kamil Grosicki prywatnie związany jest z Dominiką Grosicką. Para pobrała się w 2011 roku. Żona reprezentanta Polski jest byłą modelką i prężnie udziela się w mediach społecznościowych. Para ma wspólnie córkę Maję, która urodziła się tuż po ślubie.

Kamil Grosicki

  • Data urodzenia: 08.06.1988
  • Klub: West Bromwich Albion
  • Bilans w kadrze (mecze/gole): 83/17
  • Numer: 11
  • Debiut w kadrze: 02.02.2008 Polska – Finlandia 1:0
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze