Robert Lewandowski

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Robert Lewandowski

Lewy nie gryzł się w język

Lewandowski bezlitosny dla Francuzów. Te słowa obiegną cały świat, nie hamował się mówiąc o Złotej Piłce

2022-10-13 19:46

Kolejne emocje związane z przyznaniem Złotej Piłki już w poniedziałek 17 października. Wówczas poznamy najlepszego piłkarza w sezonie 2021/22. Ponownie można mieć nadzieję, że najważniejszą indywidualną nagrodę w piłce nożnej zdobędzie Robert Lewandowski, ale głównym faworytem jest Karim Benzema. Polak w jednym z ostatnich wywiadów odniósł się do najbliższego plebiscytu i jednocześnie wbił mocną szpilkę "France Football".

Przyznanie Złotej Piłki od dawna budzi ogromne emocje. Dla Polaków plebiscyt francuskiego magazynu stał się ciekawszy w ostatnich latach, a wszystko za sprawą Roberta Lewandowskiego. Kapitan biało-czerwonych w wielu edycjach był wśród kandydatów do zdobycia tej prestiżowej nagrody. Ale w jego dorobku wciąż nie ma Złotej Piłki. Najbliżej jej zdobycia był w 2020 roku.

Lewandowski się nie patyczkował. Wbił szpilkę Francuzom

Ale wówczas kapituła zdecydowała się na odwołanie plebiscytu ze względu na przerwany sezon, co spowodowane było pandemią koronawirusa. W środowisku piłkarskim wywołało to ogromne oburzenie i nie brakowało głosów, ze decyzja taka zapadła ze względu na to, że we Francji nie udało się dokończyć sezonu, w odróżnieniu do innych lig.

W 2020 roku Lewandowski był bezkonkurencyjny, strzelał jak na zawołanie i prowadził Bayern Monachium do kolejnych triumfów. Teraz również nie spuszcza z tonu, ale w minionym sezonie prawdziwe show stworzył Karim Benzema, który był wiodącą postacią Realu Madryt. I to właśnie Francuz najpewniej sięgnie po Złotą Piłkę w poniedziałek 17 października.

O kwestię najbliższej gali Lewandowski został zapytany w rozmowie z MovistarPlus. Polak bezlitośnie wbił szpilkę "France Football". - Benzema jest prawdopodobnie jednym z faworytów do zdobycia Złotej Piłki. Jeśli jej nie anulują, to prawdopodobnie ją zdobędzie - powiedział z nieukrywanym uśmiechem Lewandowski. O tych słowach Polaka na pewno zrobi się głośno.

Sonda
Czy Robert Lewandowski zdobędzie jeszcze Złotą Piłkę?
PKO Ekstraklasa Raport odc. 8
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze