Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Mocne słowa!

Lewandowski powinien odpocząć od reprezentacji Polski? Były kapitan kadry nie ma cienia wątpliwości, podał powody!

2023-09-21 10:29

Robert Lewandowski był ostatnimi czasy na celowniku kibiców reprezentacji Polski. Gracz Barcelony po meczu z Albanią był przez wielu skreślany w kontekście gry w drużynie narodowej. Miłośnikiem pomysłu powołania Lewandowskiego do drużyny jest także były kapitan drużyny narodowej, który przedstawił powody, dla których należałoby dać Lewandowskiemu odpocząć.

Robert Lewandowski ma za sobą dość  kiepski okres w reprezentacji Polski. Po przegranym meczu eliminacji Mistrzostw Europy przeciwko Albanii, na gracza Barcelony spadła duża krytyka i pojawiły się nawet głosy mówiące o tym, że zawodnik powinien pożegnać się z drużyną narodową, albo oddać opaskę kapitana drużyny. Miłośnikiem powoływania Lewandowskiego w obecnej sytuacji nie jest także były kapitan kadry - Michał Żewłakow. Były gracz m.in. Anderlechtu Bruksela i Legii Warszawa mówi otwarcie, że zawodnik potrzebuje odpocząć od drużyny narodowej.

Lewandowski powinien odpocząć od kadry? Żewłakow nie ma wątpliwości

Zdaniem Żewłakowa, brak powołania dla Lewandowskiego na najbliższe mecze powinien stanowić jasny sygnał ze strony PZPN i Michała Probierza.

- Dla mnie najbliższy dwumecz to powinien być pewnego rodzaju sygnał od trenera, że tutaj nie ma ważniejszych osób od prezesa PZPN oraz trenera. Na najbliższy dwumecz nie powołałbym Roberta Lewandowskiego, oczywiście wcześniej z nim rozmawiając, i dając mu wolne, żeby troszkę odpoczął i popatrzył na reprezentację z zewnątrz - powiedział Żewłakow w "Canal +".

Co na to Michał Probierz? Selekcjoner reprezentacji powiedział w trakcie konferencji prasowej, że nie zamierza rezygnować z usług Lewandowskiego. 

-  Nie będziemy robić rewolucji i nie odsuniemy z żadnej formie Roberta Lewandowskiego. Jest kapitanem i nie będziemy wszystkiego nagle burzyć. Na boisku musimy podejmować większe ryzyko i piłkarze muszą podejmować pojedynki, wolnych przestrzeni. Wierzę, że uda się to wypracować - powiedział Probierz.

Najnowsze