Mateusz Borek, Michał Probierz

i

Autor: Cyfrasport Mateusz Borek, Michał Probierz

to będzie kłopot?

Michał Probierz dokonał ważnego wyboru. Mateusz Borek jasno ocenił ruch nowego selekcjonera

2023-09-25 19:22

Michał Probierz w dość niecodziennych okolicznościach został selekcjonerem reprezentacji Polski. Teraz były trener m.in. Cracovii czy Jagiellonii Białystok musi ratować co się da w eliminacjach EURO 2024, a najpewniej przygotować drużynę na baraże do tej imprezy. Probierz musiał w krótkim czasie skompletować sztab i niektóre jego wybory budzą sporo emocji. Ruchy nowego selekcjonera ocenił m.in. Mateusz Borek.

Przed Michałem Probierzem naprawdę niełatwe zadanie. Prowadzący do tej pory drużynę U-21 trener musi nagle porzucić młodzieżowców i przejąć seniorską reprezentację Polski na niespełna miesiąc przed kolejnymi meczami w eliminacjach EURO 2024. Meczami kluczowymi, bo być może seria zwycięstw da jeszcze bezpośredni awans na ten turniej, choć jest to obecnie mało prawdopodobne. Nawet jeśli to się nie uda, to Probierz musi wypracować sobie jakiś styl gry przed startem barażów, a na to również nie będzie wiele czasu. Żaden trener nie pracuje jednak sam i Probierz przed wysłaniem powołań musiał też skompletować swój sztab. Jednym z jego asystentów będzie Tomasz Kuszczak, który wraz z Andrzejem Dawidziukiem będzie pełnił rolę trenera bramkarzy w reprezentacji Polski.

Mateusz Borek wskazał mankamenty wyborów Michała Probierza

Wiele mówiło się o tym, że trenerem bramkarzy w reprezentacji Polski może być inny wybitny bramkarz, Jerzy Dudek. Zdaniem znanego dziennikarza Mateusza Borka oba te wybory nie są jednak idealne - chodzi przede wszystkim o trenerskie doświadczenie obu panów. – Prawda jest taka, mówiąc zupełnie poważnie, że Jurek Dudek to jest na pewno doświadczenie, praca ze świetnymi trenerami, wygranie Pucharu Europy, 60 meczów w reprezentacji, ale ani Jurek Dudek, ani Tomek Kuszczak nie pracowali jako trenerzy bramkarzy – powiedział Borek w programie „Moc Futbolu”.

Zdaniem znanego dziennikarza Kuszczak nie będzie więc odpowiadał w dużej mierze za plany treningowe. – To tylko dzisiaj pewna symbolika. Chyba Michał Probierz chciał mieć chłopaka, który był w dużej piłce, który zna atmosferę szatni. Natomiast nie ma Tomek Kuszczak praktyki trenera bramkarzy. Chyba szefem planującym zajęcia będzie Andrzej Dawidziuk, a Tomek bardziej będzie podpowiadał – ocenił Mateusz Borek. Pierwszy mecz pod wodzą nowego selekcjonera reprezentacja zagra już 12 października, jej rywalem będą Wyspy Owcze.

Wywiad z selekcjonerem Michałem Probierzem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze